Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471
Bibliotekarz Lubuski - Bibliotekarz Lubuski

Komunikaty

III Zlot Fanów Ani z Zielonego Wzgórza

III Zlot plakat page 0001Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza fanów Ani Shirley na III Zlot Fanów Ani z Zielonego Wzgórza, który odbędzie się 25 lipca 2024 r. od godz. 17:00 na Norwidowskiej Polanie (gmach główny WiMBP im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze, aleja Wojska Polskiego 9).

 

Czytaj więcej...

Konferencja "Miasto starsze niż prasa II"

FB Miasto konferencja MIASTO 2024Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze, Katedra Wiedzy o Mediach Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, Komisja Prasoznawcza PAN Oddział w Krakowie, Zakład Dziennikarstwa i Nauk o Mediach Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego zapraszają do udziału w interdyscyplinarnej konferencji naukowej ph. Miasto starsze niż prasa II (11-13 września 2024 roku).

Czytaj więcej...

Zaproszenie na konwersatorium bibliotekoznawcze 12 czerwca 2024 r.

Plakat 12.06.2024Szanowni Państwo, zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach konwersatoriów bibliotekoznawczych 12 czerwca 2024 (środa) o godz. 10.00 (Sala Wykładowa im. dr. Grzegorza Chmielewskiego - II piętro WiMBP im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze). Prelekcję: „Efektywne komunikowanie się w pracy z ludźmi” wygłosi dr Magdalena Cyrklaff-Gorczyca z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W celu umożliwienia wysłuchania wykładu wszystkim zainteresowanym osobom konwersatorium odbędzie się w formie hybrydowej.

Link do transmisji: https://youtube.com/live/hyVJyRSqfPs

Serdecznie zapraszamy
dr Andrzej Buck - Dyrektor WiMBP im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze
dr Przemysław Bartkowiak – Zastępca Dyrektora WiMBP im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze

Zlot DKK

Hlaskover mniejszySerdecznie zapraszamy wszystkich moderatorów, klubowiczów Dyskusyjnych Klubów Książki, dyrektorów i kierowników bibliotek południowej części województwa lubuskiego na Zlot DKK, który odbędzie się 14 czerwca 2024 roku.

Czytaj więcej...

10(13). FESTIWAL FILMU, TEATRU I KSIĄŻKI

IntroFTTiK mniejszyWyczekiwany program FESTIWALU FILMU, TEATRU I KSIĄŻKI, edycja 2024 już jest dostępny! Czerwiec w Zielonej Górze, Zatoniu i Kargowej powitamy filmowo, teatralnie i literacko!

Czytaj więcej...

Czytanie daje wolność!

Tata tez czytaCzytajcie! Czytanie daje wolność!
Wystartowała kampania #TataTeżCzyta2024 organizowana przez Fundację Powszechnego Czytania i wydawnictwo Tatarak. Głównym celem kampanii jest zachęcenie mężczyzn, a w szczególności ojców i opiekunów do czytania dzieciom. Kampanii towarzyszy publikacja – poradnik dla rodziców i opiekunów „Supermoc książek #TataTeżCzyta2024”.

Czytaj więcej...

Warsztat Mozaiki Klimatycznej

Plakat z zaproszeniem do wzięcia udziału w warsztatach Mozaiki KlimatycznejZapraszamy do udziału w ogólnodostępny kursie na moderatora/kę Mozaiki Klimatycznej organizowanym w ramach jednego z projektów FRSI. Po jego ukończeniu osoba uczestnicząca będzie mogła prowadzić samodzielnie warsztaty Mozaiki Klimatycznej w swojej bibliotece i przyczyni się do podnoszenia wiedzy o zmianie klimatu w swojej miejscowości.

Czytaj więcej...

POLSKA (LITERATURA) NA SCENIE. KSIĄŻKA FILMOWA I TEATRALNA. DRAMAT JAKO KSIĄŻKA

Literatura na scenie mniejszeWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze, Lubuskie Towarzystwo Naukowe, Pracownia Badań nad Kulturą Literacką Ziemi Lubuskiej, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Zarząd Oddziału w Zielonej Górze zapraszają do udziału w konferencji naukowej POLSKA (LITERATURA) NA SCENIE. KSIĄŻKA FILMOWA I TEATRALNA. DRAMAT JAKO KSIĄŻKA, (16-18 października 2024 roku).

Czytaj więcej...

Czwartek Lubuski z Konradem Wojtyłą

Konrad Wojtyła mniejsze na www BLWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza na spotkanie autorskie z Konradem Wojtyłą, laureatem Lubuskiego Wawrzynu Literackiego 2023 w kategorii POEZJA za książkę Scherzofrenia.

Czytaj więcej...

Podkategorie