Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471
Bibliotekarz Lubuski - Bibliotekarz Lubuski

Warto przeczytać

Bibliotekarz Lubuski nr 1/2024

BIBLIOTEKARZ 1/2024 - okładkaW kontekście hasła 21. Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Biblioteka – miejsce na czasie nie sposób nie przypomnieć słów prof. Elżbiety Barbary Zybert, która w opracowaniu Przyszłość bibliotek w Polsce wskazała, że cechą charakterystyczną bibliotek idących z duchem czasu są ich zdolności adaptacyjne do dokonujących się przeobrażeń zewnętrznych, skutkujące zmianami w funkcjonowaniu i prowadzonej działalności, mające na celu zwiększenie efektywności i jakości w obsłudze użytkowników.

Czytaj więcej...

Lokalnych pocztówek czar…

okładka książki - zielona, w dolnej części obraz przedstawiający pałac, po jego bokach widać drzewa oraz wodę, w której tafli odbiją się krajobraz.         Niedawno ukazała się książka-album autorstwa Zbigniewa Rudzińskiego „Gorzowskie widoki z przeszłości”. Publikacja zawiera sto kilkadziesiąt widokówek wydanych przed 1945 r., które przedstawiają miejsca leżące w dzisiejszym powiecie gorzowskim.

Czytaj więcej...

Mały człowiek versus wielka historia

mieszko mniejszyJak opowiadać dzieciom o naszych dziejach? Jak mówić o przeszłości, by młodego czytelnika do niej nie zniechęcić, a wręcz przeciwnie, by dało się ją polubić? Jak sprawić, by historia i jej poznawanie stało się wielką przygodą, a nie nudnym, szkolnym obowiązkiem?

Czytaj więcej...

LEŚNE MALOWANKI WIERSZOWANKI

Biała pani zebra
Nosi czarne pasy,
Które wyszczuplają i dodają klasy.
Co dzień jednak myśli
I pyta sąsiadkę:
- Może by od jutra
Zacząć nosić kratkę?

Czytaj więcej...

Podkategorie