Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Bibliotekarz Lubuski - Bibliotekarz Lubuski

Wydarzenia / Relacje / Opinie

Spotkanie autorskie z Zofią Mąkosą w Świdnicy

213030819 4060079977373891 3512675242276924972 n 1Na pięknych wzgórzach winnicy Słoneczne Tarasy Ewy i Dariusza Trzaski 2 lipca odbyło się spotkanie autorskie z Zofią Mąkosą – autorką trylogii „Wendyjska Winnica”, dwukrotną laureatką lubuskiego Wawrzynu Literackiego 2017 i 2019. 

Czytaj więcej...

Dynamicznie w filii bibliotecznej w Lesznie Górnym.

Dzień Lwa1Za nami kolejne zajęcia wakacyjne, podczas których się nie nudzimy. Urozmaicona forma spotkań sprawia, że w bibliotece zawsze świetnie się bawimy i przy okazji zdobywamy wiedzę.

Czytaj więcej...

POKÓJ ZAGADEK w Długiem

1 pokój zagadekŚrodowe zajęcia (21 lipca) obfitowały w niecodzienne atrakcje. Pomieszczenie biblioteki w Długiem stało się na moment POKOJEM ZAGADEK. Były zaszyfrowane wiadomości, puste kartki, które dopiero po zamoczeniu ujawniały ważne treści i inne łamigłówki, z którymi dzielnie mierzyli się uczestnicy zajęć.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Alfredem Siateckim w cyklu ,,Z książką na Leżaku''

siatecki maleSzanowni Państwo,

Przed nami kolejne wakacyjne wydarzenie w ramach cyklu "Z książką na leżaku".

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Zielonogórski Ośrodek Kultury zapraszają 22 lipca br., godz. 18.00, Sala im. Janusza Koniusza na spotkanie z Alfredem Siateckim, znanym zielonogórskim prozaikiem, dziennikarzem, redaktorem i publicystą. Rozmowę o książce pt. „Pomsta” poprowadzi Agnieszka Ginko-Humphries.

Czytaj więcej...

Tydzień w bibliotece

216324163 4311902252235722 123715854678115001 nTydzień w witnickiej bibliotece - sposób na wakacyjną nudę

Głównym celem warsztatów było pobudzenie kreatywności uczestników. Zajęcia rozpoczął wirtualny spacer po Witnicy w towarzystwie Photona. Każde dziecko miało szansę posterować tym robotem – przybyszem z odległej galaktyki.

Czytaj więcej...

Zajęcia „W laboratorium chemika”

IMG 818715 lipca 2021 r. w Bibliotece Publicznej we Wschowie odbyły się zajęcia dla dzieci ph. „W laboratorium chemika”, przygotowane w ramach projektu „Ciekawość – pierwszy stopień do wiedzy” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Czytaj więcej...

DZIEŃ REKINA z DKK

dzien rekina wystawa114 lipca nasze wakacyjne spotkanie poświęciliśmy…rekinom…Przy tej okazji Martyna i Paulina z klubu DKK w Długiem pogłębiły swoją wiedzę o tych zwierzętach – bohaterach wielu filmów grozy. Okazuje się, że wbrew powszechnie panującej opinii, tylko nieliczne spośród około 240 gatunków tych ryb są niebezpieczne dla człowieka. Coraz więcej gatunków rekinów jest zagrożonych z powodu znacznego zanieczyszczenia mórz i oceanów.

Czytaj więcej...

Zajęcia wakacyjne

Zajęcia wakacyjneŚrodowe zajęcia wakacyjne w bibliotece w Lesznie Górnym, zaczęłyśmy z Kingą i Klaudią od projektu kolażu, w którym dziewczynki dały upust swojej wyobraźni.

Czytaj więcej...

Przemysław Borkowski gościem cyklu "Z książką na leżaku"

BorkowskiSzanowni Państwo,
 
Już dziś kolejne spotkanie w ramach cyklu "Z książką na leżaku".
15 lipca (czwartek) o godz. 18.00 zapraszamy na wieczór z Przemysławem Borkowskim, pisarzem, poetą, felietonistą, scenarzystą i artystą kabaretowym. Rozmowę o książce "Rytuał Łowcy" poprowadzi Roman Wojciechowski. 

"Chwile - chwilki - chwilunie"...

IMG 7574"Chwile - chwilki - chwilunie" tak zatytułowany jest najnowszy, autorski tomik poezji Pani Elżbiety Nowak. Pani Ela -  słubiczanka, przyjaciel biblioteki, znana i lubiana artystka lokalna, współautorka licznych antologii i spotkań literackich w całej Polsce.

Czytaj więcej...

dr Grzegorz Biszczanik - spotkanie autorskie

PLAKAT BISZCZANIK2Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Zielonogórski Ośrodek Kultury zapraszają 8 lipca br., godz. 18.00, Sala im. Janusza Koniusza na spotkanie z dr. Grzegorzem Biszczanikiem, historykiem, regionalistą. Rozmowę o książce ,,Wczoraj Grunberg - dziś Zielona Góra'' poprowadzi dr Izabela Korniluk. Wydarzenie w cyklu Z książką na leżaku w ramach Lata Muz Wszelakich.

Czytaj więcej...

Zajęcia „Co skrywa wszechświat?”

IMG 80241 lipca 2021 r. w Bibliotece Publicznej we Wschowie odbyły się zajęcia dla dzieci ph. „Co skrywa wszechświat?”, przygotowane w ramach projektu „Ciekawość – pierwszy stopień do wiedzy” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Czytaj więcej...

Podkategorie