Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Bibliotekarz Lubuski - Bibliotekarz Lubuski

Wydarzenia / Relacje / Opinie

Światowy Dzień Słonia

wiatowy Dzień Słonia mniejsze12 sierpnia obchodzimy Światowy Dzień Słonia. Z tej okazji w Bibliotece w Długiem powstała nietypowa ekologiczna wirtualna wystawa fotograficzna.

Czytaj więcej...

Spotkanie z biblioteką w Klubie Seniora+

stare kurowo seniorzyW ostatni lipcowy czwartek br. Klub Seniora+ w Starym Kurowie odwiedziła Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Kurowie, Pani Beata Mąka. Na spotkaniu przybliżyła dwa tematy.

Czytaj więcej...

Wakacyjne zajęcia w Długiem

3Podczas dzisiejszych (24 lipca 2020) plenerowych zajęć wakacyjnych w bibliotece (Filia Długie) sięgnęliśmy po …dziecięcą prasę a dokładniej mówiąc – po „Świerszczyka”, który wydawany jest nieprzerwanie od 75 lat.

Czytaj więcej...

Dzień Czerwonego Kapturka w Długiem

3Po przerwie spowodowanej koronawirusem 17 lipca 2020 odbyły się w bibliotece (Filia w Długiem) zajęcia wakacyjne, choć w nieco zmodyfikowanej formie.

Czytaj więcej...

Czas na „Wakacje z kulturą”

wakacje z kultura 1751013796Już w piątek początek realizowanego od trzech lat przez Biuro Literackie, Regionalne Centrum Kultury oraz Dealerów Kultury festiwalu „Wakacje z kulturą”, który stał się nieodzowną częścią lata w Kołobrzegu i wciąż przyciąga turystów oraz wczasowiczów z Polski i zagranicy. Wśród gości znani i lubiani przedstawiciele świata mediów, polityki, sportu i sztuki.

Czytaj więcej...

Spotkanie autorskie z Czesławem Sobkowiakiem

108207986 3373423336009463 2717537123789161628 oWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze oraz Zielonogórski Ośrodek Kultury zapraszają 16 lipca br., godz. 18.00, Sala im. Janusza Koniusza na spotkanie autorskie z Czesławem Sobkowiakiem, poetą, prozaikiem, autorem kilkunastu tomików poetyckich, krytykiem literackim, współpracownikiem regionalnych i ogólnopolskich pism literackich. Spotkanie połączone z prezentacją ostatniego tomiku poetyckiego pt. "Powszednie niebo" (Pro Libris 2019).

Wydarzenie w cyklu Z książką na leżaku w ramach Lato Muz Wszelakich - Zielona Góra

Czytaj więcej...

„Horror w bibliotece” - zakończenie może być tylko jedno...

horror11 krwawych opowieści nadesłano na pierwszy konkurs literacki „Horror w bibliotece”, zorganizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie z okazji tegorocznego Tygodnia Bibliotek.

Czytaj więcej...

Podkategorie