Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Bibliotekarz Lubuski - Bibliotekarz Lubuski

Wydarzenia / Relacje / Opinie

Na tropie przygody.

escape roomW piątek 11.06.2021 roku 9 uczestników wzięło udział w grze logicznej geograficzny escape room „Na tropie przygody”, wyruszając w egzotyczną podróż dookoła świata z Nelą Małą Reporterką.

Czytaj więcej...

Czerpanie papieru i inne atrakcje

czerpanie papieruW sobotę, 12 czerwca 2021 roku, w Bibliotece Publicznej we Wschowie od rana było gwarno i wesoło. Odbyły się trzy warsztaty, przeprowadzone przez firmę ModraSova. Na pierwszych zajęciach uczestnicy przenieśli się do średniowiecza. Animatorzy w efektownych przebraniach mnichów opowiedzieli uczestnikom, skąd wziął się papier i w jaki sposób był wytwarzany. Następnie każdy, tradycyjną metodą, samodzielnie stworzył własną kartkę papieru. Czerpanie pojedynczych kartek i odciskanie ich z nadmiaru wody przy pomocy specjalnej prasy okazało się bardzo angażującym zajęciem. Dzieci miały także okazję sprawdzić, jak pisało się gęsim piórem (to wcale nie takie łatwe!), barwiły papier techniką japońską i odciskały pieczęć lakową na zakładce do książki.

Czytaj więcej...

Forpoczta 7. KOZZI Film Festiwal trwa!

IMG 5406 malyWczoraj odbyło się spotkanie poświęcone wybitnemu aktorowi i reżyserowi, Wojciechowi Pszoniakowi - jednemu z Patronów 7. Festiwalu Filmu, Teatru i Książki, natomiast dziś (piątek, 11 czerwca) wspominać będziemy drugiego Patrona tegorocznej imprezy – Piotra Machalicę.

Czytaj więcej...

Czytajmy dzieciom!

07XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów” dobiegł końca. W całej Polsce odbywały się spotkania i wspólne czytania ulubionych książek, a w mediach społecznościowych z czytelnikami spotkali się autorzy i ilustratorzy książek dla dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej...

Sport łączy kontynenty

17 czerwca 2021 roku SKO - wicze Szkoły Podstawowej w Lesznie Górnym ponownie wybrali się na gorący, piękny i tajemniczy kontynent afrykański.

Czytaj więcej...

XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Lesznie Górnym

193288605 493151401952324 3238072020866626437 n 1Tydzień Czytania Dzieciom Od dnia 26 maja do 1 czerwca 2021 roku rozpoczęliśmy Jubileuszowy XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów!” Filia Biblioteczna w Lesznie Górnym wraz z Biblioteką Szkolną i Szkołą Podstawową włączyła się do udziału w tym wydarzeniu.

Czytaj więcej...

Podróż z książką – plenerowe warsztaty z biblioteką.

Podróż z książką warsztatyPodróż z książką – plenerowe warsztaty z biblioteką. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach serdecznie zaprasza dzieci w wieku 6-8 lat na kolorowe, bajkowe, zaczytane, plenerowe warsztaty pod hasłem „Podróż z książką” w ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

Czytaj więcej...

Z Tomkiem na Alaskę - Maciej Dudziak kontynuuje kultową serię

tomek na alasce b iext71777141Na serii Alfreda Szklarskiego wychowały się całe pokolenia. Do 1994 r. wydanych zostało dziewięć części przygód Tomka Wilmowskiego, sprzedanych w łącznym nakładzie 10 milionów egzemplarzy. Kolejna nosi tytuł „Tomek na Alasce”. Ukazała się w maju tego roku, a jej autorem jest witniczanin Maciej Dudziak.

Czytaj więcej...

LUBIMY CZYTAĆ POLSKICH AUTORÓW!

LOKOMOTYWA PEŁNA BAJEKJuż od środy, 26 maja CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM!

I Wy możecie wziąć udział w XX Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom pod hasłem, LUBIMY CZYTAĆ POLSKICH AUTORÓW!”.

Czytaj więcej...

Napisali o lesie

spacerJak śpiewają Skaldowie „wiosna - cieplejszy wieje wiatr”. Warto się wybrać na wędrówkę po lesie, a po powrocie przelać swoje wrażenia na papier. 26. uczniów tego dokonało i wysłało swoje prace na konkurs Mój wiosenny spacer po lesie, przeznaczony dla klas 4-8 szkół podstawowych. Jego organizatorem było Nadleśnictwo Bogdaniec i Miejska Biblioteka Publiczna w Witnicy.

Czytaj więcej...

Podkategorie