Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471
Bibliotekarz Lubuski - Bibliotekarz Lubuski

Wydarzenia / Relacje / Opinie

Zazieleń swój świat, zazieleń swoją okolice – projekt Biblioteki w Bogdańcu

Kwiaty przy GBP w Bogdańcu Gminna Biblioteka Publiczna w Bogdańcu została beneficjentką programu grantowego Fundacji Orlen Moje miejsce na ziemi. Celem konkursu jest wspieranie mieszkańców gminy Bogdaniec w działaniach na rzecz ich społeczności, a podejmowane inicjatywy mają budować kapitał społeczny na lokalnym poziomie. Konkurs prowadzony jest z myślą o tych, którzy mają pomysł i energię, żeby zmieniać najbliższe otoczenie – swoje miejsce na Ziemi.

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka z DKK

DKK Wschowa przed Dniem dziecka maj 2024 mniejsze27 maja odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy we Wschowie. Klubowicze wysłuchałli fragmentu książki Anny Czerwińskiej-Rydel pt. „Moje prawa. Ważna sprawa!”.

Czytaj więcej...

Maj obfitował w spotkania w Dyskusyjnych Klubach Książki

maj zdjęcie zbiorówka mniejszePrzy Bibliotece Publicznej w Małomicach działają dwa Dyskusyjne Kluby Książki. Majowe spotkanie DKK dla dorosłych dotyczyło książki „Mam do Pana kilka pytań” autorstwa Rebecci Makkai. Uczestniczki dzieliły się swoimi odczuciami na temat fabuły, bohaterów i stylu pisania autorki.

Czytaj więcej...

Zwierzęta są ciekawe

Wiewiórka 2 mniejszePo raz czwarty Nadleśnictwo Bogdaniec i Miejska Biblioteka Publiczna w Witnicy zaprosiły uczniów szkół podstawowych do udziału w Leśnym Konkursie Literackim. Hasło tegorocznej edycji brzmiało Spotkałem ciekawe zwierzę. Zadaniem autorów było napisanie pracy o dzikim stworzeniu, które osobiście zaobserwował na terenie Nadleśnictwa Bogdaniec. Wybór był duży – od jelenia po mrówkę. Bohater nie musiał być ani piękny, ani miły, bowiem każde zwierzę ma w lesie ważną rolę do wypełnienia.

Czytaj więcej...

Serca dla Mam w DKK w Wiechlicach

Dla Mam w DKK Wiechlice23 maja 2024 roku odbyło się kolejne, trzecie w 2024 roku, spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w Filii w Wiechlicach MBP w Szprotawie.

Czytaj więcej...

19 bajek do schrupania

DKK dla dzieci w Sulechowie luty 2024„19 bajek do schrupania” czyli „Ptasia restauracja” w DKK w Sulechowie. Czy znacie niezwykłe historie o kozie, która chciała się napić lemoniady, o nieposłusznym nietoperzu i o osiołku w czerwonym swetrze? Nie znacie? Otwórzcie więc jak najszybciej zbiór opowieści z ilustracjami znanego rysownika François Ruyera i zacznijcie czytać...

Czytaj więcej...

15-lecie DKK w gubińskiej bibliotece.

Pięć uśmiechniętych kobiet, siedzących przy stole. Cztery panie trzymają zakładki DKK.„Jedyny przyzwoity obyczaj, którego należy bronić stanowczo, to obyczaj czytania, podczas gdy reszta jest kwestią sumienia każdego z osobna” – Carlos Ruiz Zafon

Czytaj więcej...

Księżniczka Matylda

ksiezniczka Matylda mniejszePoczątek roku 2024 przynosi miłą niespodziankę dla wiernych czytelników i zagorzałych wielbicieli Myszy Matyldy. Już 19 lutego na GOcast i Spotify odbędzie się premiera zbioru opowiadań pt. „Księżniczka Matylda”. Jest to piąty tom perypetii mysiej bohaterki w wersji audio. Autor: Władysław Wróblewski. Czyta: Paweł Ptaszyński. Zapowiada: Anna Paliga.

Czytaj więcej...

Zaproszenie na konwersatorium bibliotekoznawcze 21 lutego 2024 r.

PlakatSzanowni Państwo,
zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach konwersatoriów bibliotekoznawczych 21 lutego 2024 r. (środa) o godz. 10.00 (Sala Wykładowa im. dr. Grzegorza Chmielewskiego — II piętro WiMBP im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze). Prelekcję: Potrójna bezdomność. O wczesnej prozie Marka Hłaski wygłosi prof. dr hab. Marian Kisiel z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Czytaj więcej...

Miłość niejedno ma imię…

Uczestnicy spotkania siedzą przy stołach, na których widać nożyczki,kleje.9 lutego 2024 r. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach zorganizowała walentynkowe warsztaty, na które zaproszeni zostali seniorzy z Domu Dziennego „Senior +” oraz Panie z Dyskusyjnego Klubu Książki.

Czytaj więcej...

Spotkanie z dreszczykiem…

Wymiana opinii, siedem kobiet siedzi wokół stołu i dyskutuje na temat przeczytanej książki. Na stole filiżanki, ciastka, w tle widać regały z książkami. W środowe popołudnie 31.01.2024 r. odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Przy filiżance aromatycznej kawy i słodkim poczęstunku, uczestniczki wymieniały się swoimi spostrzeżeniami na temat książki Chrisa Bohjaliana „Czerwony Lotos”.

Czytaj więcej...

PRZEDŚWIĄTECZNE SPOTKANIA

Zdjęcie przedstawia panią, która stara się objąć osiemnaścioro dzieci. Dzieci ubrane są na czerwono, niektóre z dzieci mają na głowach czapki mikołajowe (czerwone z białym pasem). W tle widać regały z książkami. W Bibliotece Publicznej w Zielonej Górze i jej filiach przedświąteczny czas jest dość gorącym okresem – przepełniony licznymi spotkaniami z czytelnikami.

Czytaj więcej...

Podkategorie