Dzień książki otwartej - Bibliotekarz Lubuski

Dzień książki otwartej

BANER_1_ebooki_do_BLWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze zaprasza na „Dzień książki otwartej". W środę 8 lutego od godz. 12.00 w holu Biblioteki uruchomiona zostanie „Czytelnia w chmurze". Przy specjalnie przygotowanych dla czytelników stanowiskach będzie można uzyskać dostęp m.in. do 18 tys. e-book'ów, zapoznać się ze zbiorami książki mówionej (audiobookami) oraz możliwościami, dostępnego w Bibliotece Norwida, urządzenia o nazwie Czytak PLUS. Każda osoba, która tego dnia przyjdzie do „Czytelni w chmurze" z ważną kartą biblioteczną, otrzyma darmowy PIN umożliwiający dostęp do 18 tys. nowości wydawniczych z zakresu literatury beletrystycznej i popularno-naukowej dla dorosłych, dzieci i młodzieży oraz literatury branżowej. Pracownicy Biblioteki czekać będą na Państwa, aby zaprezentować nową platformę e-book'ową LEGIMI i pomóc w obsłudze aplikacji na telefon, tablet, czytnik i komputer, dzięki której zawsze i wszędzie będzie można mieć dostęp do swoich ulubionych książek. Biblioteka planuje wydać 250 unikalnych PIN-ów pierwszym czytelnikom chętnym do skorzystania z najnowszej oferty Biblioteki. Dodatkowo zaprezentowany zostanie zbiór prawie 4 tys. audiobooków mediateki Góra Mediów oraz urządzenie Czytak PLUS przeznaczony do mobilnego odsłuchu książek mówionych w formacie MP3 umieszczonych na karcie SD. Czytak, który można wypożyczyć z Biblioteki Norwida, polecany jest przede wszystkim osobom z dysfunkcją wzroku. „Czytelnia w chmurze" czynna będzie do godziny 19.00. W tym czasie każda nowa osoba, która zapisze się do „Norwida", otrzyma kartę biblioteczną za darmo.