Międzynarodowa Konferencja Naukowa z cyklu „Fantastyczność i cudowność" - Bibliotekarz Lubuski

Międzynarodowa Konferencja Naukowa z cyklu „Fantastyczność i cudowność"

W dniach 9–10 maja br. w salach WiMBP im. C. Norwida oraz PBW im. M. Grzegorzewskiej odbędą się obrady V Międzynarodowej Konferencji Naukowej z cyklu „Fantastyczność i cudowność": Człowiek w zwierciadle przeszłości. Ucieczka od historii do Historii. Przedmiotem dyskursu będzie m.in. kulturowy i antropologiczny wymiar fenomenu poczytności literatury popularnej (fantasy i science fiction).

Organizatorzy konferencji: Pracownia Mitopoetyki i Filozofii Literatury oraz Pracownia Nauk Pomocniczych i Literatury Popularnej Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego przy współpracy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze.