TUTLANDII w Otyniu ciąg dalszy - Bibliotekarz Lubuski

TUTLANDII w Otyniu ciąg dalszy

tutlandia_otyn_2_4W kolejnych spotkaniach z Tutlandią uczestniczyli uczniowie klasy 3. szkoły podstawowej oraz przedszkolaki z Otynia. Tutka jest mała i dzielnie sobie radzi z młodszym bratem. Tutek natomiast jest czasem niesforny i drażni się z młodszą siostrą. Najważniejsze jest to, że wszyscy się bardzo kochają i lubią spędzać razem czas. Po przeczytaniu fragmentów "Wizyta w teatrze", "Tutek idzie na zastrzyk", "Sen Tutki i sen mamusi" została przeprowadzona pogadanka z dziećmi: jak można sobie poradzić z tymi traumatycznymi sytuacjami i jak powinniśmy zachowywać się w teatrze i kinie? Następnie był czas na pytania i zabawy, a na koniec niespodzianki (nalepki i zakładki dla wszystkich, a dla przedszkolaków cukierki). "Tutlandia" to pogodna i zabawna książeczka dla dzieci. Autorka doskonale rozumie i wyjaśnia dziecięcy sposób patrzenia na świat, o czym mogli przekonać się młodzi czytelnicy, którzy przybyli na spotkanie. Zajęcia odbyły się w miłej i radosnej atmosferze, a uczestnicy chętnie i z zaangażowaniem wykonywali polecenia.

tutlanidia_otyn_2_1tutlandia_otym_2_2tutlandia_otyn_2_3tutlandia_otyn_2_5Maria Zatorska