Programowanie w bibliotece - Bibliotekarz Lubuski

Programowanie w bibliotece

warsztatyW bibliotece miejskiej w Szprotawie w ramach grantu „Link do przyszłości" zostały zorganizowane interaktywne warsztaty z programowania z wykorzystaniem robotów Finch. Uczestnikami projektu byli uczniowie szprotawskich szkół podstawowych i gimnazjów zainteresowani programowaniem. Celem projektu jest zainteresowanie młodych nauką programowania i pokazaniem im, że jest to nie tylko przyszłościowa umiejętność, ale też źródło świetnej zabawy.

Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark.

warsztaty2

warsztaty1