Zajęcia wakacyjne w Bibliotece Publicznej w Siecieborzycach - Bibliotekarz Lubuski

Zajęcia wakacyjne w Bibliotece Publicznej w Siecieborzycach

altWakacje to czas wypoczynku i relaksu. Szkoła Podstawowa w Siecieborzycach we współpracy z Biblioteką Publiczną w Siecieborzycach realizowała zajęcia wakacyjne w ramach działalności Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, sportowych i plastycznych. Podczas zajęć odbyły się warsztaty plastyczne poprowadzone przez panią Mariolę Seternus, gdzie uczestnicy wykonywali kwiaty z krepiny. W drugim tygodniu odbywały się wakacyjne zajęcia w Bibliotece Publicznej w Siecieborzycach pt. "Teatralne inspiracje”. W czasie spotkań dzieci zapoznały się z ogólną wiedzą na temat teatru, sztuk teatralnych i aktorstwa. Poznały tajniki teatru lalek, pantomimy i cieni. Uczyły się wyrażać różne emocje mimiką twarzy, ruchem i gestem. Animowały i prezentowały scenki teatralne przy użyciu pacynek, rozwiązywały zagadki literackie, wykonywały prace plastyczne, brały udział w zabawach sportowych. Podczas zajęć odbyły się warsztaty szycia pacynek, gdzie dzieci własnoręcznie ozdabiały wymyśloną przez siebie lalkę. Ostatnim akcentem zajęć, podsumowującycm wiedzę o teatrze, była wycieczka do Teatru Zdrojowego w Jeleniej Górze i warsztaty teatralne. Aby wzmocnić kondycję sportową, a dodatkowo móc podziwiać piękne widoki z zamku Chojnik, który jest znakomitą atrakcją turystyczną regionu Karkonoszy, odbyliśmy pieszą wycieczkę do zamku. Wspinaczka była żmudna, ale wszyscy dotarliśmy do celu. Wprawdzie nie obyło się bez odpoczynku, jednak dla widoku z murów obronnych warto było się poświęcić.
Dorota Klimejko