Wakacyjny czas w Filii biblioteczniej w Długiem - Bibliotekarz Lubuski

Wakacyjny czas w Filii biblioteczniej w Długiem

altWzorem lat ubiegłych Filia Biblioteczna i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Długiem zorganizowały wakacyjny wypoczynek dla dzieci z naszej miejscowości. Temat przewodni tegorocznych spotkań brzmiał: „Zabawa w teatr”. Podczas zajęć dzieci zdobywały wiedzę o teatrze, tworzyły na żywo scenki teatralne przemieniając się w aktorów i scenografów. Na jedno popołudnie nasza Biblioteka zamieniła się w pracownię krawiecką,w której odbywały się warsztaty szycia pacynek teatralnych. Poza tym dzieci brały  udział w zajęciach plastycznych dotyczących tematyki teatralnej, rysowaniu kredą, rywalizacjach sportowych, zabawach. Na plenerowych wyjściach zwiedziliśmy najbliższe okolice. Zwieńczeniem i punktem kulminacyjnym naszych działań wakacyjnych była wycieczka do Jeleniej Góry. Dzieciaki obejrzały spektakl „Brzydkie kaczątko” i uczestniczyły w warsztatach teatralnych w Teatrze Zdrojowym Animacji w Cieplicach. Już turystycznie weszliśmy na Chojnik, by tam podziwiać przepiękną panoramę. Podsumowując, tegoroczne spotkania wakacyjne obfitowały w wiele atrakcji i był to naprawdę udany wypoczynek dla dzieci.
Jadwiga Matoga