Owocowy Pikinik z książką i zabawą 2015 - Bibliotekarz Lubuski

Owocowy Pikinik z książką i zabawą 2015

alt27 czerwca 2015 r. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wschowie powitała wakacje II Owocowym Piknikiem z książką i zabawą. Mieszkańcy przybyli licznie na dziedziniec Biblioteki, gdzie w tym roku odbywała się większość piknikowych zabaw. Rozpoczęliśmy szczyptą witaminy „L” – uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 przeczytały fragmenty książki Bożeny Kropki pt. „Mieszkanka chatki na moczarach” mówiące o zdrowym stylu życia. Następnie poszukiwaliśmy nazw owoców ukrytych w zagadkach.
Dzieci bardzo się angażowały, każdy chciał udzielić poprawnej odpowiedzi. Potem przyszedł czas na zajęcia dla najmłodszych, wyklejanie kolorową bibułą owoców na papierowych talerzykach i malowanki. Równocześnie rozpoczęła się degustacja truskawkowych koktajli i szaszłyków składających się z arbuza, winogrona, brzoskwini, banana i kiwi. Kolejną atrakcją była możliwość zrobienia sobie zabawnego portretu. Chętni mogli zapozować do zdjęcia z wąsami, w okularach, kowbojskim kapeluszu, z brodą czy w kolorowym krawacie. Uczestnicy pikniku przez cały czas jego trwania mogli też wziąć udział w konkursie o witaminach i mikroelementach. W tym celu musieli zapoznać się ze specjalnie przygotowaną wystawą ph. „Co mieszka w owocach?”. Szczęśliwcy wyłonieni w drodze losowania otrzymali nagrody książkowe. Każdy z przybyłych mógł też zakupić malowankę, komiks, powieść i różne inne historie o popularnych dziecięcych bohaterach na kiermaszu książek. Ostatnim elementem naszej zabawy było rozbijanie piniaty. Wielka kula w kształcie jabłka skrywała w środku łakocie, które szybko zostały spałaszowane. Dzieci opuszczały bibliotekę w radosnych nastrojach, z kolorowymi balonami w ręku.
Dominika Litorowicz