Znamy szprotawskich Mistrzów Czytania - Bibliotekarz Lubuski

Znamy szprotawskich Mistrzów Czytania

mistrzowie_czytania14 maja w szprotawskiej bibliotece odbył się gminny konkurs „Mistrz Pięknego Czytania", którego celem było wyłonienie najlepiej czytających młodych ludzi oraz promocja polskiej literatury współczesnej. W jury zasiadły: Magdalena Kremer-Sochacka – instruktorka z biblioteki wojewódzkiej w Zielonej Górze, Wanda Kukier – seniorka z Dyskusyjnego Klubu Książki oraz Jolanta Wawrzyniak – dyrektorka szprotawskiej biblioteki. Jury wyłoniło najlepiej czytające osoby w trzech grupach wiekowych:

– w kategorii klas I-III Mistrzem Pięknego Czytania zastała Wiktoria Niedzielska, a wyróżnienie otrzymał Tomasz Turkiewicz

– w kategorii klas IV-VI Mistrzem Pięknego Czytania została Julia Józwiak, a wyróżnienia otrzymały Kamila Krupa i Magdalena Bargielska

– w kategorii klas gimnazjalnych Mistrzem Pięknego Czytania został Anthony Cuba Długosz

Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do uczestnictwa w etapie wojewódzkim w Zielonej Górze.