Tydzień Bibliotek w Filii Bibliotecznej w Długiem - Bibliotekarz Lubuski

Tydzień Bibliotek w Filii Bibliotecznej w Długiem

altTegoroczny Tydzień Bibliotek (8-15 maja) przebiegał pod hasłem „Wybieram bibliotekę”. Z tej okazji Filia biblioteczna w Długiem dla swoich najmłodszych czytelników przygotowała kilka propozycji zajęć dotyczących promowania naszej Biblioteki, książki i czytelnictwa. Rozpoczęliśmy zajęciami literacko- plastycznymi w plenerze pn. „Wybieram bibliotekę bo…..”. W ramach majowych wycieczek do biblioteki uczniowie kl. I uczestniczyli w spotkaniu tematycznym „Droga książki do biblioteki”. Aktywne uczestnictwo dzieci w spotkaniu uczyniło je bardziej atrakcyjnym i ciekawym i pozwoliło bardziej utrwalić uzyskaną wiedzę. Nie zapomnieliśmy o najmłodszych czytelnikach. Dla starszych przedszkolaków przygotowano zajęcia literacko- plastyczne „Bohaterowie baśni i bajek – smoki”. Było zapoznanie z historią smoków, czytanie opowieści o smokach przez starsze koleżanki no i oczywiście kolorowanki ze smokami. Grupa 3-4 latków odwiedziła Bibliotekę i poznała nową formę książki jaką jest bajkoczytacz. Na tym urządzeniu dzieci wysłuchały bajkowych historii: „Kopciuszek”, „Kubuś Puchatek i wielka wichura’, „Król Lew”. „Wybieram bibliotekę bo lubię czytać książki i mogę tam ciekawie spędzić wolny czas …” tak napisała jedna z uczestniczek zajęć , warto więc wybrać naszą bibliotekę nie tylko w maju.
Jadwiga Matoga