Dzień Babci i Dziadka w Złotniku - Bibliotekarz Lubuski

Dzień Babci i Dziadka w Złotniku

altUroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w Złotniku od kilkunastu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Babcie i dziadkowie z rodzinami – zaproszeni przez Bibliotekę, którą reprezentuje Emilia Klusek oraz sołectwo reprezentowane przez sołtysa Kazimierza Ostrowskiego i Radę Sołecką - licznie przybyli na złotnicką salę.
W serdecznej i luźnej atmosferze, przy filiżance dobrej kawy i ciasta – mieli okazję oglądnąć cały szereg występów artystycznych. Fantastyczna frekwencja wynikała również z tego, że dziadkowie mogli obejrzeć w jednym miejscu i o jednym czasie występy, których nie mieli okazji widzieć w ciągu ostatniego roku.
Wśród gości byli także przedstawiciele władz gminy, powiatu, organizacji działających w Złotniku oraz przyjaciele Biblioteki. Po raz pierwszy witaliśmy Leszka Mrożka – nowego wójta Gminy Żary, a także dyrektor Gminnej Biblioteki Gminy Żary Teresę Kowalczewską, inspektor ds. Kultury i Sportu Barbarę Gosławską, prezesa GS-u Romana Lichwiarza, radną powiatu Annę Ślawską i …. dyrektor Zespołu Szkół w Bieniowie Małgorzatę Markowską, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II Jadwigę Muńko, ks. Proboszcza Ireneusza Semkło, przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich Helenę Sadową, kierownika zespołu śpiewaczego „Chabry” i zarazem radną Elżbietę Stec, kierownika zespołu górali czadeckich „Dolina Nowego Sołońca” Wiktora Bryjaka oraz Jadwigę Bryjak, Irenę Kantykę reprezentującą punkt biblioteczny w Lubomyślu oraz Urszulę Golec – pod której skrzydłami działa teatr dorosłych „Tak czy siak”.
Część artystyczna rozpoczęła się od życzeń skierowanych do babć i dziadków w wykonaniu młodych czytelników z biblioteki w Złotniku. Zaraz potem widownię rozbawił skecz „Zemsta – nie!” - przygotowany przez teatr dorosłych Tak czy siak działający w tejże bibliotece. Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Złotniku należały do najmłodszych wykonawców a ich mini-widowisko nosiło tytuł „”. Kolejny popis umiejętności można było zobaczyć w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół w Bieniowie w „”. Uroczystość Dnia babci i dziadka przebiega w atmosferze Świąt Narodzenia Pańskiego, nie mogło więc zabraknąć kolęd. Najpierw oglądnęliśmy popisy gitarowe a następnie pastorałki „Doliny Nowego Sołońca”. Zespół przedostatnią z kolęd zadedykował tym, którzy „jeszcze rok temu byli wśród nas, a dziś już ich zabrakło…”. Wspaniałe popołudnie zakończyło się optymistycznym występem naszych pań z zespołu śpiewaczego „Chabry”.
Serdecznie dziękujemy bohaterom naszej uroczystości: Babciom i Dziadkom – którzy przyszli do naszej świetlicy i tym samym pozwolili nam pokazać jak bardzo są dla nas ważni. Podziękowania składamy również pozostałym zaproszonym gościom, wymienionym na samym początku oraz wszystkim występującym artystom: czytelnikom biblioteki, teatrowi dorosłych „Tak czy siak” na czele z Urszulą Golec, dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Złotniku przygotowanym przez panie:, Liliannę Jurkowską, Annę Stojanowską, …., grupie teatralnej z Zespołu Szkół w Bieniowie na czele z panią Urszulą Polit, ks. Ireneuszowi Semkło, Katarzynie Bryjak, Mariuszowi Sadowskiemu (popisy gitarowe), „Dolinie Nowego Sołońca” z kierownikiem Wiktorem Bryjakiem i Jadwigą Bryjak, zespołowi „Chabry” pod kierownictwem Elżbiety Stec, Bartkowi Lechockiemu za nagłośnienie.
Emilia Klusek