Tablety w twojej bibliotece - Bibliotekarz Lubuski

Tablety w twojej bibliotece

altFundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach projektu TABLETY W TWOJEJ BIBLIOTECE wyposaży w tysiąc tabletów biblioteki, które zostaną wyłonione w konkursie. Zgłoszenia przyjmowane są do 23 stycznia 2015 roku. Do projektu „Tablety w Twojej bibliotece” może zgłosić się każda biblioteka, która brała bądź bierze udział w przynajmniej jednym z wymienionych niżej projektów:
a. Program Rozwoju Bibliotek (runda I, II, III)
b. O finansach... w bibliotece
c. Biblioteka miejscem spotkań wielu kultur
d. Strefy Innowacji
e. Rozpracuj to z biblioteką
f. sieć LABiB
g. Informacja dla obywateli – cybernawigatorzy w bibliotekach

Biblioteka nieposiadająca filii może otrzymać dokładnie 3 tablety. Biblioteka posiadająca filie może otrzymać od 3 do 6 tabletów.

Aby wziąć udział w projekcie należy między 7 a 23 stycznia 2015 roku zarejestrować się w Wirtualnym Segregatorze, korzystając ze swojego dotychczasowego hasła i wypełnić elektroniczny wniosek.

Biblioteki wyłonione w konkursie otrzymają tablety Apple iPad Air 16GB Wi-Fi oraz następujące akcesoria: ramkę – stojak, linkę stalową do fizycznego zabezpieczenia tabletów, czujnik lasso oraz centralkę alarmową do zabezpieczenia elektronicznego, rysik, słuchawki stereofoniczne z mikrofonem, etui, przejściówkę do rzutnika, zestaw do czyszczenia tabletów.

Szczegóły na www.biblioteki.org