Minikonkurs Czytelniczy ph. "Książka odpowiedzią na małe i wielkie pytania" - Bibliotekarz Lubuski

Minikonkurs Czytelniczy ph. "Książka odpowiedzią na małe i wielkie pytania"

jarmarkBiblioteka Publiczna w Babimoście już po raz siódmy wzięła udział w organizowanym przez Urząd Miasta i Gminy w Babimoście Jarmarku Bożonarodzeniowym. W tym roku zaproponowaliśmy młodym mieszkańcom naszego miasta konkurs czytelniczy ph: "Książka odpowiedzią na małe i wielkie pytania", zapraszając do współpracy wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Po przywitaniu przez Panią Dyrektor naszych czytelników, osób uczestniczących w Jarmarku oraz po przedstawieniu członków jury i regulaminu konkursu jeden z wychowanków MOW - Bogdan zaprezentował wiersz Jana Twardowskiego "Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia".

Konkurs czytelniczy składał się z dwóch etapów. Uczestnicy, którzy udzielili najwięcej prawidłowych odpowiedzi w etapie pierwszym, przeszli do etapu drugiego, którego rozpoczęcie poprzedziła prezentacja przez wychowanka MOW książki "Święty Mikołaj". Po zakończeniu drugiego etapu konkursu w trakcie podliczania przez jury punktów czytelniczka Oddziału dla Dzieci i Młodzieży - Gabrysia przeczytała wiersz Franciszka Klimka "Zimne ognie". Po prezentacji wiersza przyszedł czas na podsumowanie konkursu, ogłoszenie wyników, wręczenie nagród za zdobycie I-III miejsca oraz nagród pocieszenia dla pozostałych uczestników konkursu i wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Na zakończenie wysłuchaliśmy podziękowań i życzeń świątecznych od Pani Dyrektor dla nas wszystkich oraz wiersza Włodzimierza Melzackiego "Wesołych Świąt".

jarmark2

jarmark3