Statuetki dla najlepszych czytelników - Bibliotekarz Lubuski

Statuetki dla najlepszych czytelników

altCzytanie to umiejętność, która otwiera przed dziećmi świat wyobraźni, pozwala na dalekie podróże, odwiedzanie egzotycznych krajów i poznawanie różnych kultur, przenosi młodych czytelników do innej rzeczywistości. Książki wabią barwnymi ilustracjami, interesującymi historiami, kuszą magiczną atmosferą, przyciągają do siebie rzesze dzieci i młodzieży. Grudzień jest miesiącem, w którym od lat Oddział dla dzieci Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Lubsku nagradza dziesięciu swoich najlepszych czytelników za całoroczne uczestnictwo w życiu Biblioteki. W tym roku podsumowanie konkursu na „Wzorowego Czytelnika roku 2014” zorganizowane zostało 9 grudnia. W uroczystym spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Szk. Podst. nr 1 i 2 w Lubsku, Szk. Podst. w Brodach oraz Gimnazjum nr 1 w Lubsku. W części artystycznej wystąpiły dzieci z grupy Biedronki z Przedszkola nr 1 w Lubsku. W ich wykonaniu wszyscy uczestnicy mogli obejrzeć przedstawienie baśni M. Konopnickiej pt. „O tym, jak to ze lnem było”. Zwieńczeniem imprezy było wręczenie przez dyrektora BPMiG panią Marię Rudek dyplomów i statuetek Wzorowego Czytelnika. Laureaci konkursu otrzymali także paczki z upominkami, w których znalazły się m.in.: książki, gry edukacyjne, artykuły szkolne oraz słodycze. Wśród nagrodzonych dzieci znalazły się: Nikola Chojka, Wiktoria Fedorowicz, Beata Gryszczuk, Maria Anna Jurek, Milena Możdżeń, Patrycja Parulska, Liwia Tatomir, Karolina Tołłoczko, Karolina Tomiczek oraz Dominika Żurawińska. Tegoroczny finał konkursu zorganizowany został przez Oddział dla dzieci oraz Czytelnię Muzyczną BPMiG w Lubsku. Gorące podziękowania za przygotowanie dzieci do występu należą się również nauczycielom Przedszkola nr 1 w Lubsku Marzenie Rudziak, Urszuli Kołodziejczyk i Barbarze Cała.
R. Włodarczak