Duchy, strzygi i upiory - Bibliotekarz Lubuski

Duchy, strzygi i upiory

altDuchy, strzygi i upiory, dziś harcują, toczą spory… Z okazji Halloween filia biblioteczna w Lesznie Górnym zorganizowała 30 października dla najmłodszych czytelników popołudniowe zajęcia. Licznie przybyły czarownice, diabełki oraz inne straszydła. Dzieci poznały symbole święta, którym m.in. jest dynia z wyszczerbionymi zębami. Inne kojarzące się wszystkim postacie to duchy, wampiry, czarownice. Mimo upiornej tematyki na zajęciach nikt się nie bał, było mnóstwo żartów i dużo śmiechu. Czy było strasznie? Może troszkę. W końcu Halloween to święto duchów, a nie księżniczek i kucyków!
Andżelika Przysiężna