W Krośnie Odrzańskim w progi Biblioteki zaprasza Kmicic z Bohunem! - Bibliotekarz Lubuski

W Krośnie Odrzańskim w progi Biblioteki zaprasza Kmicic z Bohunem!

altWakacje, dla większości z nas, to okres wypoczynku i wielkiej przygody. Krośnieńska Biblioteka w tym roku zachęcała panie (no cóż, stanowią jednak statystyczną większość czytelniczą) do spędzenia czasu wolnego z największymi bohaterami literackimi wszechczasów! Aby zachęta była skuteczniejsza, sięgnięto po wizualizację, która jest w stanie rozpalić wszystkie zmysły czytającej kobiety – twarz bohatera przeniesionego z książki na ekran kina. A że nie mogło być inaczej, każdy z nich jest uosobieniem niedoścignionego ideału!
Charakterystycznych i charakternych bohaterów powieści literackich, mężczyzn w których kochały się całe pokolenia kobiet, przypomniała czytelnikom Iwona Jaworska – starszy kustosz Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Krosno Odrzańskie, organizując w holu siedziby Biblioteki wystawę pod hasłem: „Mężczyźni przez duże M – bohaterowie powieści na dużym ekranie”.
Wystawa prezentuje aktorów światowego kina, którzy wcielając się w bohaterów literackich, stworzyli niezapomniane kreacje, tym samym wzmacniając nasze wyobrażenie o postaciach, które czytelnicy podziwiali odkrywając kolejne karty każdej z powieści.
Wystawie towarzyszą książki oraz muzyka filmowa, dzięki czemu odwiedzając ją, przeniesiecie się Państwo do czasu, kiedy trzymana w rękach książka lub widziany po raz pierwszy film wzbudzały w Was wielkie emocje.

Zapraszamy do odwiedzenia NAS w Krośnie Odrzańskim!
Najprzystojniejsi, najbardziej męscy bohaterowi wszechczasów czekają…
Iwona Jaworska