Czekamy na gazetki - Bibliotekarz Lubuski

Czekamy na gazetki

Dziennikarstwo okazuje się pasją lubuskich uczniów. Co roku w Konkursie na najlepszą gazetkę szkolną województwa lubuskiego, organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Gorzowie Wlkp., uczestniczy około 30 zespołów redakcyjnych. Konkurs odbywa się w trzech kategoriach: gazetki szkół podstawowych, gazetki gimnazjów i gazetki szkół ponadgimnazjalnych. Przy ocenie gazetek jury zwraca uwagę na: lokalność gazetki, warsztat dziennikarski, pomysłowość autorów i szatę graficzną. Zespoły redakcyjne, które chcą się przyłączyć do konkursu, powinny do 8 maja 2013 przesłać dwa numery gazetek szkolnych wydanych od września 2012 do maja 2013 roku. Do czasopism należy dołączyć krótką informację na temat redakcji: nazwisko opiekuna, redaktora naczelnego, nakład gazetki, adres szkoły wraz z numerami telefonu. Prace konkursowe należy przesłać na adres:
Biblioteka Pedagogiczna
ul. Łokietka 20 a
66-400 Gorzów Wlkp.
z dopiskiem „Konkurs na gazetkę szkolną”

Najlepsze gazetki zostaną nagrodzone. Szczegółowe informacje: (95) 721-61-37 lub 507 151 116.