Sieciokino, SiecioMat Losujący i Megacentrum Zabezpieczeń - Bibliotekarz Lubuski

Sieciokino, SiecioMat Losujący i Megacentrum Zabezpieczeń

altOj, działo się 2 sierpnia w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MBP w Żaganiu. Uczestnicy zajęć wakacyjnych  wzięli udział w pikniku edukacyjnym SIECIAKI NA WAKACJACH. W tym roku Biblioteka włączyła się do ogólnopolskiej, letniej akcji „Sieciaki na wakacjach” organizowanej od 2006 r. przez Fundację Dzieci Niczyje we współpracy z Fundacją Orange. Program pikniku nawiązywał do serwisu internetowego www.sieciaki.pl i poświęcony był bezpieczeństwu dzieci i młodzieży w Internecie. Dzieci obejrzały w Sieciokinie kreskówkę Nie podawaj swoich danych, następnie znalazły się w interesującym miejscu - SiecioMat Losujący. Tu bardzo sprawnie rozwiązywały łamigłówki i odpowiadały na pytania quizowe dotyczące bezpiecznego poruszania się w Internecie. Megacentrum Zabezpieczeń to następny etap naszego pikniku. Dzieci grały tutaj w gry komputerowe (np. Strefa straty czasu, Śmietnisko Internetu) podejmujące temat bezpieczeństwa dzieci online. Dzięki Sieciakowej Strefie Rozrywki nie zabrakło malowania i gier planszowych. Uczestnicy zajęć pokolorowali Sieciomozajki, a potem głośno przeczytali zamieszczone na nich Sieciakowe porady. Na koniec sieciakowej przygody wszystkie dzieci otrzymały sieciakowe dyplomy i powtórzyły chórem zasady bezpieczeństwa w Internecie:
1. Nie będę podawać swoich danych;
2. Nie będę ufać osobom poznanym w sieci;
3. Powiem, jeśli będzie coś nie tak;
4. Zabezpieczę swój komputer.
Pamiętaj!!! Kiedy masz problem w sieci zadzwoń: 8001001100 lub skorzystaj ze strony helpline.org.pl