Dzień Dziecka z DKK - Bibliotekarz Lubuski

Dzień Dziecka z DKK

DKK Wschowa przed Dniem dziecka maj 2024 mniejsze27 maja odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy we Wschowie. Klubowicze wysłuchałli fragmentu książki Anny Czerwińskiej-Rydel pt. „Moje prawa. Ważna sprawa!”.

Następnie rozmawialiśmy o prawach dziecka. Uczestnicy otrzymali karty z najważniejszymi zapisami Konwencji o prawach dziecka. Każdy odczytał swoją frazę, by grupa mogła ją zinterpretować. Potem klubowicze poznali ciekawe tradycje związane z obchodami Dnia Dziecka w różnych krajach. Uczestnicy spotkania podzielili się na grupy, reprezentujące trzy państwa: Japonię, Turcję i Francję, a następnie wykonywali z papieru ozdoby tworzone przez dzieci podczas ich święta w tych częściach świata.

Belka wąska DKK black