15-lecie DKK w gubińskiej bibliotece. - Bibliotekarz Lubuski

15-lecie DKK w gubińskiej bibliotece.

Pięć uśmiechniętych kobiet, siedzących przy stole. Cztery panie trzymają zakładki DKK.„Jedyny przyzwoity obyczaj, którego należy bronić stanowczo, to obyczaj czytania, podczas gdy reszta jest kwestią sumienia każdego z osobna” – Carlos Ruiz Zafon

Od kwietnia 2009 roku działa w naszej bibliotece Dyskusyjny Klub Książki. 15-lecie, wzorem poprzednich rocznic „świętowałyśmy” w pizzerii „Palmiarnia”. Powspominałyśmy minione lata, książki, które utkwiły nam w pamięci, i które później polecamy gubińskim czytelnikom. Już teraz zachęcamy do sięgnięcia po najnowszą powieść Hanny Bilińskiej-Stecyszyn „Serce nie siwieje”. Autorka niedawno była gościem naszej biblioteki. Nie obyło się bez wspomnień o koleżankach, których już niestety nie ma wśród nas, a których bardzo nam brakuje: Kaśce Janinie Izdebskiej i Mariannie Osóbce. Należały one do klubu od początku jego istnienia.
Jak zawsze w sympatycznej, pełnej refleksji atmosferze ustaliłyśmy listę przyszłych lektur, a że wybór ogromny to wkrótce zaczynamy literackie dyskusje i kolejny rok działalności.

DKK Gubin - Ewa Dąbek