Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471
Niezapomniane ferie w małomickiej bibliotece - Bibliotekarz Lubuski

Niezapomniane ferie w małomickiej bibliotece

Grupa ok. 40 dzieci, widzianych przodem. W tle regały z książkami. Podczas ferii zimowych małomicka biblioteka starała się zaproponować dzieciom i młodzieży bogaty program zajęć, dostosowany do ich wieku i potrzeb.

 

Pośród wielu atrakcji uczestnicy spotkań mieli okazję brać aktywny udział w zajęciach sensoplastycznych, podczas których wykonywali różnego rodzaju masy plastyczne, między innymi piasek kinetyczny czy własnoręcznie zrobioną ciastolinę. W czasie zajęć plastycznych nasi podopieczni wykonali makiety dinozaurów z makaronu oraz malowali solą. Biblioteka dała także dzieciom możliwość aktywnego udziału w wykonywaniu doświadczeń. Dzieci dowiedziały się jak przebić balon, aby nie pękł; co stanie się w jajkiem, gdy zanurzymy je w roztworze octu; jak oddzielić sól od pieprzu; czym jest ciecz nienewtonowska; jak własnoręcznie wykonać wulkan oraz czy można zmieszać ze sobą olej i wodę. Na zakończenie ferii wszyscy wzięliśmy udział w zajęciach na świeżym powietrzu, podczas których niejednokrotnie musieliśmy pokonać swoje lęki i wspiąć się na kilkumetrową ściankę.

To tylko niektóre z atrakcji, które zostały zaproponowane dzieciom w Bibliotece Publicznej w Małomicach. Podsumowując, z małomicką biblioteką ewidentnie nie można się nudzić! Świadczy o tym ogromna frekwencja, jaką cieszyły się zajęcia. W dniach 19.02.-23.02.2024 r. placówkę odwiedziło ogółem 224 dzieci, średnio 45 osób dziennie.

Małgorzata Drost
BP w Małomicach