Warsztaty „Odkryjmy to!” - Bibliotekarz Lubuski

Warsztaty „Odkryjmy to!”

Plakta promujący program Odkryjmy to organizowany przez Centrum Nauki KopernikCentrum Nauki Kopernik oraz Minister Nauki zapraszają do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach skierowanych do rodziców, nauczycieli, edukatorów w ramach programu Nauka dla Ciebie „Odkryjmy to!".

Do udziału w programie mogą się zgłaszać ośrodki kultury, biblioteki, szkoły, świetlice wiejskie i miejskie znajdujące się w miejscowościach do 130 tys. mieszkańców.

Placówka zgłaszająca warsztaty musi zapewnić salę odpowiednią do przeprowadzenia warsztatów oraz przeprowadzić nabór uczestników (20 osób).

W 2024 r. zostanie zrealizowanych 40 warsztatów w 20 instytucjach (po 2 sesje warsztatowe), w wybrane soboty oraz niedziele w okresie od marca do końca roku. Na jeden dzień warsztatowy składają się dwa osobne 3,5 - godzinne spotkania przeprowadzone przez pracowników Centrum Nauki Kopernik. Po zakończonym spotkaniu placówka otrzymuje od Centrum Nauki Kopernik zestawy do rodzinnego eksperymentowania do rozdysponowania wśród uczestników warsztatów.

Warsztaty skierowane są do osób dorosłych i odbywają się bez udziału dzieci.

Zgłoszenia placówek przyjmowane są do 11 lutego 2024 r. Terminy warsztatów będą uzgadniane bezpośrednio z wybranymi placówkami.

Udział w programie jest bezpłatny.

Regulamin Programu „Odkryjmy to!” oraz formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie Centrum Nauki Kopernik.

Źródło: Centrum Nauki Kopernik