Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471
Wyzwania czytelnicze 2023 - Bibliotekarz Lubuski

Wyzwania czytelnicze 2023

wyzwania ok mniejszeW Centrum Bibliotecznym dla Dzieci i Młodzieży WiMBP w Zielonej Górze podsumowano konkurs WYZWANIA CZYTELNICZE – edycja 2023. Z 60 nadesłanych prac jury wyłoniło: 2 nagrodzonych w konkursie, 3 wyróżnionych i 2 wyróżnienia za wyraz artystyczny.

Szukacie ciekawych książek? Zapoznajcie się z konkursowymi wypowiedziami:
Polecam książkę Sary Pennypacker pt. „PAX”, którą zilustrował Jon Klassen. To opowieść o chłopcu o imieniu Peter i o lisie, który wabił się Pax. Połączyła ich przyjaźń i jakaś niewidzialna więź. W wyniku wojennych sytuacji, które zachodzą na świecie, chłopiec i lis zostają rozdzieleni. Książka opisuje przyrodę i zachowania zwierząt w lesie, pokazuje jak wojna niszczy świat przyrody. Czy główni bohaterowie odnaleźli się? Żeby się dowiedzieć musicie przeczytać książkę. Pomimo tego, że dla mnie książka była smutna, to jest to wyjątkowa książka. Dodatkowo w roku 2016 książka zdobyła nagrodę Książki roku wśród literatury dziecięcej. Na zakończenie mogę Wam zdradzić, że ukazał się drugi tom tej książki pt. „PAX. Droga do domu” - zamierzam go przeczytać.
Przeczytałem książkę Agnieszki Ginko „Bajki z dżungli i oceanu”. Ilustracje do książki wykonała Marianna Jagoda. Moja książka to książka z autografem autorki, którą zakupiłem na spotkaniu autorskim w Zielonej Górze. Książka opowiada historie zwierząt, które mieszkają w dżungli i oceanie. Jest tam np. historia o rybce Rybiku, słoniu Deptaku, małpce Długiej, gryzoniu Chowaku, nietoperzu Miłku, zebrze Cudak, wydrze Spiżak czy myszce Małej. Każda opowieść mówi nam o pewnych zaletach lub wadach. I pomimo że książka opowiada o zwierzętach, to przypominają oni swoim zachowaniem bardzo ludzi. Książka Agnieszki Ginko jest kolorowa i barwna, lubię czytać ją mojej siostrze, która ma 4 lata. „Bajki z dżungli i oceanu” opowiadają m.in. o ekologicznym traktowaniu naszej planety, co jest ważne przy dbaniu o Ziemię. Polecam wszystkim opisywaną przeze mnie książkę – czytajcie !!!.
Przeczytałem książkę Miry Lobe pt. „Babcia na jabłoni”, którą wypożyczyłem z biblioteki. Ilustracje do książki wykonał Mirosław Pokora. Książka wydana jest przez wydawnictwo Dwie Siostry. Książka opowiada o chłopcu o imieniu Andi. Chłopiec nie ma babci, którą bardzo chciałby mieć. Andi wymyśla więc sobie swoją wymarzoną babcię. Jego wymyślona babcia mieszka na drzewie, poluje na tygrysy, jeździ konno i jest mądra. Babcia chłopca jest dla niego radością i sposobem na smutki i kłopoty. Andi spędza z babcią wolny czas i świetnie się bawią, bo babcia ma szalone pomysły i jest dowcipna. Pewnego razu do sąsiedztwa wprowadza się samotna staruszka. Czy Andi zaprzyjaźni się z nową sąsiadką? Jeżeli chcecie się dowiedzieć to musicie przeczytać książkę. Polecam książkę Miry Lobe pt. „Babcia na jabłoni”!

belka logotypowa jasna