Dyskusyjne Kluby Książki w prasie branżowej - Bibliotekarz Lubuski

Dyskusyjne Kluby Książki w prasie branżowej

DKK mniejszeO Dysusyjnych Klubach Książki dużo się mówi i pisze, bo jest to jedna z najbardziej popularnych form działalności bibliotek publicznych. W południowej części województwa lubuskiego w 2023 roku działało 89 DKK.

Wiele z nich funkcjonuje z powodzeniem od ponad 17 lat. W 2021 roku, 17 listopada, hucznie świętowano jubileusz 15-lecia DKK podregionu zielonogórskiego. W 2023 roku 15 urodziny obchodziły m.in. DKK przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Bojadłach i DKK przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szprotawie. O fenomenie i różnorodności Dyskusyjnych Klubów Książki, w tym DKK południowej części województwa, przeczytać można na łamach numeru 11/2023 czasopisma "Biblioteka Publiczna". Obszerny artykuł złożony został także do numeru 2/2023 półrocznika "Bibliotekarz Lubuski".

Dyskusyjne Kluby Książki dofinsnowane są ze środków Instytutu Książki pochodzącyh z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego