Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471
Wspomnienia letnich miesięcy - Bibliotekarz Lubuski

Wspomnienia letnich miesięcy

Sześć pań z DKK dyskutuje na temat powieści Kresowe nadzieje. Po przerwie wakacyjnej, w ostatnią środę września (27.09.2023) na tarasie słubickiej bibliotece odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

 

Podczas słonecznego spotkania Klubowiczki z chęcią opowiadały o książkach, które czytały i polecają innym. Jednak głównym tematem dyskusji była powieść Agaty Agopsowicz „Kresowe Nadzieje”. Jest to książka, której akcja toczy się dwuwymiarowo – zapoznajemy się z przedwojennym Lwowem i losami młodej Ormianki, Hanki, by po chwili przenieść się do współczesności, gdzie pojawia się jej wnuczka, Agnieszka. Jest to powieść o rodzinnych sekretach, miłości, tęsknocie, ale i o szukaniu nadziei. Uczestniczki spotkania stwierdziły, że jest to typowa powieść obyczajowa, idealna na urozmaicenie jesiennego wieczoru.

Na Klubowiczki w trakcie spotkania czekała również miła niespodzianka, przygotowana przez jedną z uczestniczek w postaci albumu wspomnień, który zawierał wycinki z gazet dotyczące biblioteki. Każda z Pań z uśmiechem na twarzy wracała pamięcią do dawniejszych spotkań Dyskusyjnych Klubów Książki oraz Kulinarnych Czwartków. Cieszymy się, że mimo upływu lat stałe bywalczynie słubickiego DKK wciąż aktywnie uczestniczą w różnych wydarzeniach literackich oraz kulturalnych odbywających się w bibliotece.

Bardzo dziękujemy za spotkanie i już serdecznie zapraszamy na następne, które odbędzie się w ostatnią środę kolejnego miesiąca, czyli 25 października 2023 r.

Zespół BPMiG w Słubicach