Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471
Akcja edukacyjna O, Choroba! - Bibliotekarz Lubuski

Akcja edukacyjna O, Choroba!

Grafika akcja 1 kwadratWrzesień jest Miesiącem Świadomości Nowotworów u Dzieci. W tym czasie na świecie popularyzuje się wiedzę na ten temat pod hasłem #GoldSeptember z symbolem „złotej wstążki”. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze jest partnerem akcji edukacyjnej „O CHOROBA! Miesiąc z ISKIERKĄ”, organizowanej przez Fundację ISKIERKA i Wydawnictwo Agora dla dzieci.

 Akcja trwa 4 tygodnie, od 15 września do 18 października. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na niezwykle ważny temat jakim jest doświadczenie choroby onkologicznej w życiu dziecka – zarówno jako małego pacjenta, jak i osoby, w której otoczeniu chorują inni - rodzice, dziadkowie, kolega ze szkoły, sąsiadka. Akcja ma aspekt edukacyjny, pokazujący jak odnaleźć się w gąszczu informacji i emocji. Jak rozmawiać, jak i gdzie szukać wsparcia oraz jak go udzielać.

W ramach akcji Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze nabyła do swojej placówki książkę dla dzieci „O, choroba” Bogusia Janiszewskiego i Maksa Skorwidera, zachęca swoich czytelników do zapoznania się z tą unikalną publikacją, jak i do skorzystania z bogatej bazy wiedzy Fundacji Iskierka (www.fundacjaiskierka.pl). Uczestnictwo w akcji umożliwi także bibliotekarzom wzięcie udziału w specjalistycznym webinarze z Autorami książki i ekspertami Fundacji.

Więcej o akcji O CHOROBA! Miesiąc z ISKIERKĄ:

https://agoradladzieci.pl/aktualnosci/o-choroba-miesiac-z-iskierka-akcja-edukacyjna-dla-bibliotek/