Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471
Biegaj z biblioteką! - Bibliotekarz Lubuski

Biegaj z biblioteką!

Biegaj z biblioteką mniejszeW Żaganiu zakończyły się zapisy na Drużynowy Bieg na Wieżę z Książką organizowany od kilku lat przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz lokalnych inicjatyw kluturalnych. Realizowane jest profesjonalnie i z coraz większym rozmachem.

Edycja piąta odbywa się 16 września 2023 roku. Zgłoszone drużyny zabierają ze sobą ulubioną książkę i książkę dla Biblioteki, i biegiem pokonują 200 metrów i 218 stopni schodów! W corocznym Biegu na Wieżę z Książką jest miejsce dla 25 drużyn! Nie ma limitu wieku. Z kolei Biblioteka Publiczna w Małomicach i burmistrz Małomic Małgorzata Sendecka serdecznie zapraszają wszystkich chętnych do udziału w imprezie o charakterze sportowo-kulturalnym ph. Bieg z Biblioteką. Także w Małomicach wydarzenie z powodzeniem organizowane jest od kilku lat. Czwarta odsłona odbędzie się 30 września 2023 r. o godzinie 09:30 nad małomickim Zalewem i obejmie sześć kategorii, skorelowanych z długością trasy: I „Kategoria Kids 1” – PRZEDSZKOLAKI (ok. 100 m), II „Kategoria Kids 2” 7-9 lat (ok. 200 m), III „Młodzież ” 10-17 lat (ok. 1,7 km), V „Dorośli” (ok. 3,4 km), VI „Nordic Walking‘’ (ok. 1,7 km).
Zarówno w Żaganiu, jak i w Małomicach do akcji aktywnie włączają się członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki. Warto biegać z biblioteką!

belka logotypowa jasna