Styczniowe spotkanie DKK w słubickiej bibliotece - Bibliotekarz Lubuski

Styczniowe spotkanie DKK w słubickiej bibliotece

Dziewięć kobiet siedzących wokół stołu, dyskutuje ze sobą. Na stole widać filiżanki, termos, w tle widać regały z książkami. W środowe popołudnie, 25.01.2023 r. odbyło się pierwsze w Nowym Roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Przy filiżance aromatycznej kawy i słodkościach, uczestniczki wymieniały się swoimi spostrzeżeniami na temat książki Amandy Prowse „Świąteczna kafejka”.

Powieść dotyczy 53-letniej wdowy, Bei, która każdego dnia tęskni za swoją miłością z czasów młodości i ojcem swojego syna. Jednak nie jest nim Peter, jej zmarły niedawno mąż. Pewnego dnia dostaje ona list z Edynburga, lecz okazuje się, że jest to tylko zaproszenie do społeczności właścicieli kafejek. Kobieta wraz z wnuczką wybiera się w podróż, która wiele wniesie do jej dotychczasowego życia.
„Nigdy nie zapominaj, że życie jest wyłącznie dla odważnych. Mamy tylko tę jedną jedyną szansę do wykorzystania”. Jeden mały cytat, a wszystkim uczestniczkom spotkania zapadł w pamięć. Książka pokazuje nam, co w życiu jest ważne, zwłaszcza w świąteczny czas, a mianowicie rodzina oraz miłość. W tej opowieści kryją się również inne, ważne dla nas wszystkich prawdy tj. odpowiedzialność, więzy rodzinne czy konsekwencje podejmowanych decyzji.
Z niecierpliwością czekamy już na następne spotkanie, które odbędzie się 22 lutego 2023 r. o godz. 15.00. Dyskusje będziemy toczyć na temat powieści Monici Hesse „Dziewczyna w niebieskim płaszczu”.
Serdecznie zapraszamy!

Zespół BPMiG w Słubicach