DKK z Mikołajem Kopernikiem, patronem roku 2023 - Bibliotekarz Lubuski

DKK z Mikołajem Kopernikiem, patronem roku 2023

Wschowa DKK dzieci mniejsze24 stycznia 2023 roku odbyło się pierwsze w tym roku kalendarzowym spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, działającego przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy we Wschowie. Członkami klubu zostali uczniowie klasy 3 c ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Polskich Olimpijczyków we Wschowie. Dzieci zapoznały się z książką pt. „Równanie Jamiego Drake’a”, której autorem jest Christopher Edge.

Powieść traktuje o perypetiach rodziny Drake’ów, których codzienność naznaczona jest podróżowaniem w kosmos taty Jamiego. Na wstępie rozmawialiśmy o tym, że wybór lektury nie był przypadkowy, gdyż patronem roku 2023 został Mikołaj Kopernik. Przybliżyliśmy sobie sylwetkę tego wybitnego naukowca i wymieniliśmy jego największe osiągnięcia. Następnie wspólnie ułożyliśmy schemat Układu Słonecznego, który posłużył nam za wzór do wykonania kosmicznej makiety. Duży karton obklejony czarnym papierem i bibułą klubowicze ozdobili srebrnymi i złotymi gwiazdkami, a ze styropianowych kul wykonali planety i Słońce. Na zakończenie wszystkie przygotowane elementy układu zawisły na kolorowych sznureczkach w pudełku, stanowiącym przestrzeń kosmiczną.

Kamila Kamińska