Nowy klub, a nawet dwa - Bibliotekarz Lubuski

Nowy klub, a nawet dwa

DKK Strefa Mediateki mniejszeDKK Mss Fit 2 mniejszeOd ponad 10 lat w Filii w Osiecznicy Mediateki - Biblioteki Publicznej w Krośnie Odrzańskim działają dwa Dyskusyjne Kluby Książek. Od 2023 roku zaczął działać DKK w krosnieńskiej Mediatece. 19 stycznia w Strefie Mediateki a 21 stycznia w klubie sportowym Miss Fit odbyły się spotkania organizacyjne, na których przedstawiono idee oraz główne cele programu DKK.

Uczestniczki opowiedziały o swoich ulubionych autorach, gatunkach literackich, pasjach. Grupa dziewczyn - „Klub Miłośniczek Książek” - już na pierwszym spotkaniu w klubie „Miss Fit” omawiała romans kryminalny Pauliny Świst pt. „Prokurator”. Stwierdziłyśmy, że książce na pewno bliżej do romansu niż kryminału, ale wyraźnie nakreśleni bohaterowie, ostre dialogi, prosta narracja oraz opis scen erotycznych bez wulgaryzmów pozwala przyjemnie spędzić czas przy lekturze.

Katarzyna Adamkiewicz