Bibliotekarz Roku 2022 - Bibliotekarz Lubuski

Bibliotekarz Roku 2022

Bibliotekarz Roku 2022Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich ogłosiło XIII edycję Ogólnopolskiego Konkursu na Bibliotekarza Roku 2022. Jego celem jest zaprezentowanie w ogólnopolskim środowisku bibliotekarskim oraz wśród szerokiej publiczności tych pracowników bibliotek, którzy w 2022 r. wyróżnili się ponadstandardowymi osiągnięciami zasługując na wysoką ocenę i popularyzację swoich dokonań.

Do konkursu mogą przystąpić bibliotekarze reprezentujący wszystkie typy bibliotek, którzy zatrudnieni są na stanowisku merytorycznym i posiadają co najmniej 3-letni staż pracy w bibliotece. Dokonania oceniane dotyczą wszystkich aspektów działalności na rzecz rozwoju i promocji biblioteki, rozwoju czytelnictwa oraz rozpowszechnianiu usług bibliotecznych dla użytkowników placówki i w środowisku lokalnym, promocji zawodu bibliotekarza, doskonalenia zawodowego, a także integracji środowiska bibliotekarskiego.

Konkurs podzielony jest na dwa etapy: okręgowego i ogólnopolskiego. W etapie okręgowym wybierani są najbardziej cenieni bibliotekarze w poszczególnych województwach, w drugim etapie, spośród laureatów regionalnych dokonuje się wyboru Bibliotekarza Roku 2022.

Etap I organizują zarządy okręgów SBP, do których należy zgłaszać kandydatury na Bibliotekarza Roku 2022 do 28.02.2023 r. Każdy może zgłaszać kandydatów pod warunkiem uzyskania ich zgody na udział w Konkursie. Kapituły dokonują wyboru Bibliotekarza Roku 2022 danego okręgu/województwa do 15.03.2023 r.

W II etapie organizowanym przez Zarząd Główny SBP wybór Bibliotekarza Roku 2022 nastąpi wyłącznie na podstawie rankingów finalistów I etapu. Ogólnopolski wynik konkursu zostanie ogłoszony na portalu www.sbp.pl do 29.04.2023 r.

Więcej informacji, regulamin, formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich — link do strony.

Źródło: SBP