EtnoPolska 2023 - Bibliotekarz Lubuski

EtnoPolska 2023

Narodowe Centrum Kultury logo - czerwona korona a pod nią napis Narodowe Centrum KulturyNarodowe Centrum Kultury ogłosiło nabór do programu EtnoPolska 2023, którego budżet wynosi 10 mln zł. Program zakłada dofinansowanie zadań wzmacniających tożsamość kulturową i uczestnictwo w kulturze na poziomie lokalnym i regionalnym. Służy wspieraniu działań w obszarze edukacji regionalnej oraz popularyzacji materialnego i niematerialnego dziedzictwa kulturowego.

Podejmowane inicjatywy mogą bezpośrednio nawiązywać do tradycji, inspirować się nią, jak również ukazywać ją we współczesnych kontekstach. Program obejmuje działania na rzecz trwałości tradycji, w tym twórcze ich wykorzystanie. W ramach programu dofinansowane będą przedsięwzięcia popularyzujące dziedzictwo kulturowe, szczególnie w miejscowościach liczących nie więcej niż 50 tysięcy mieszkańców.

Wnioski mogą składać: samorządowe instytucje kultury, organizacje pozarządowe, koła gospodyń wiejskich, kościoły i związki wyznaniowe oraz ich osoby prawne, podmioty prowadzące działalność gospodarczą wpisane do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub do Krajowego Rejestru Sądowego z zastrzeżeniem, że na dzień składania wniosku działalność gospodarcza nie może być zawieszona.

Nabór wniosków trwa do 16 stycznia 2023 r.

Termin rozpoczęcia i zakończenia realizacji zadania trwa od 1 marca do 17 października 2023 roku.

Jeden wnioskodawca ma prawo złożyć 1 wniosek w programie. Do limitu nie wliczają się wnioski wycofane.

Więcej informacji na stronie Narodowego Centrum Kultury

Źródło: NCK