Digitalizacja starodruków i tek prof. J. Kostrzewskiego ze zbiorów Biblioteki Norwida i Seminarium w Paradyżu — II etap - Bibliotekarz Lubuski

Na biurku stoją koło siebie trzy monitory, przed nimi leży otwarta stara księga. Widać dłonie w białych rękawiczkach, przekładające stronę. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zakończyła realizację projektu: „Digitalizacja starodruków i tek prof. J. Kostrzewskiego ze zbiorów Biblioteki Norwida i Seminarium w Paradyżu — II etap”.

Projekt dotyczył digitalizacji 20 tek rękopiśmiennej kartoteki zabytków archeologicznych Archiwum profesora Józefa Kostrzewskiego ze zbiorów Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz 317 tytułów druków okolicznościowych ze zbiorów Biblioteki Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Województwa Lubuskiego.

Program Operacyjny: Kultura Cyfrowa

Całkowita wartość projektu: 101 800,00 zł.

Wysokość dotacji: 81 000,00 zł.

Wkład własny z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego: 20 800 zł.

Biały orzeł w koronie, tekst „Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego”, pod tekstem flaga polski (biało-czerwona).