Świąteczne warsztaty z choinką w roli głównej - Bibliotekarz Lubuski

Świąteczne warsztaty z choinką w roli głównej

Dwanaście kobiet siedzących przy stałach, wyklejają świąteczne choinki. Jednym z wielu symboli Bożego Narodzenia jest drzewko świąteczne, czyli choinka. To pod nią zazwyczaj znajdują się pięknie zapakowane prezenty, które przynoszą radość dużym i małym. Dlatego w oczekiwaniu na ten podniosły czas, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach, zorganizowała 7 grudnia warsztaty świąteczne ph. „Magiczna choinka”. W spotkaniu udział wzięli seniorzy z Domu Dziennego „Senior +”, członkinie DKK oraz czytelnicy biblioteki.

Uczestnicy warsztatów, za pomocą kolorowych serwetek, cekinów, koralików i kleju udekorowali swoje drewniane drzewka. Dzięki cierpliwości i ogromnej wyobraźni powstały przepiękne, świąteczne choinki. Największą przyjemność sprawił fakt wykonania ozdoby samodzielnie i według swojego pomysłu. Cudownie było widzieć uśmiech, radość oraz zadowolenie na twarzach osób biorących udział w warsztatach.
Choinki wykonane przed seniorów z Domu Dziennego „Senior +” zostaną przekazane na jarmark bożonarodzeniowy, z którego dochód będzie przeznaczony na cel charytatywny. Pozostałe będą wyjątkową ozdobą lub prezentem dla bliskiej osoby.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za miło spędzony czas!
Do zobaczenia w bibliotece.

Zespół BPMiG w Słubicach