MAK+ - szkolenie - Bibliotekarz Lubuski

MAK+ - szkolenie

logoWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Instytut Książki Zespół MAK+ zapraszają do udziału w szkoleniach z obsługi systemu MAK+. Spotkania odbędą się 9 grudnia 2022 r. (piątek). Najpierw o godz. 8:30 zostanie przeprowadzone szkolenie podstawowe, a później o godz. 11:00 szkolenie zaawansowane. Warsztaty będą miały formę spotkania on-line na platformie Webex.

Organizatorem szkoleń jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze we współpracy z Instytutem Książki Zespół MAK+. Szkolenie poprowadzi Paweł Suszczewicz, administrator systemu MAK+.

Rekrutacja odbędzie się poprzez formularz na stronie: http://www.makplus.pl/index.php/szkolenia/zapisy-na-szkolenia

08:30 10:30 - Szkolenie podstawowe

Krótkie omówienie modułów systemu MAK+: Katalog, Magazyn, Wypożyczalnia, Czytelnia, Gromadzenie, Raporty, Skontrum.
Katalogowanie w MAK+
- czym jest Baza Centralna i jak z niej korzystać?
- opracowywanie książki w MARC21,
- importowanie opisów z KARO,
Etapy importu danych z wcześniej używanego systemu bibliotecznego
Odpowiedzi na pytania