Opowieść muzyką malowana - Bibliotekarz Lubuski

Opowieść muzyką malowana

Barwna fotografia przedstawia uczestników spotkania "Opowieść muzyką malowana". Na pierwszym planie ponad 40 siedzących młodych osób widzianych z tyłu. Na dalszym planie widać dwie osoby odwrócone do grupy przodem, jedna z kobiet siedzi w fotelu i czyta, obok niej stoi kobieta i gra na flecie. W tle widać okna i regały z książkami.„Muzyczna moc przyjaźni” to spektakl muzyczno-literacki, który zagościł w słubickiej bibliotece. Podczas pięciu jesiennych spotkań, historię dziewczynki przeżywającej wiele pasjonujących przygód obejrzało ponad 400 osób (przedszkolaki, uczniowie i dorośli).

Opowieść o przyjaźni zilustrowana była dźwiękami fletu i fortepianu w wykonaniu słubickich muzyków – Weroniki Kozaneckiej i Moniki Pończocha. Spotkania udowodniły nam, że „muzyka na żywo” wspomaga odbiór „słowa czytanego”. Połączenie muzyki i literatury może się doskonale uzupełniać i wpływać na nasze emocje. Mamy nadzieję, że ta pełna morału historia na długo pozostanie w pamięci naszych gości. Dziękujemy naszym artystkom oraz wszystkim słuchaczom za magiczne spotkania. Zapraszamy do biblioteki.

Zespół BPMiG w Słubicach