Historia wojskowości w Słubicach w latach 1945-1990 - Bibliotekarz Lubuski

Historia wojskowości w Słubicach w latach 1945-1990

wojskowość słubice 11.202225 listopada w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Historia naszego regionu”, które prowadził słubicki regionalista, społeczny opiekun zabytków powiatu słubickiego — Pan Roland Semik.

Tematem otwartego wykładu była „Historia wojskowości w Słubicach w latach 1945 – 1990”. Prowadzący w interesujący sposób opowiedział o jednostkach organizacyjnych Wojska Polskiego i Wojsk Ochrony Pogranicza w Słubicach. Zaprezentował teren dawnego garnizonu i koszar wojskowych, szczegółowo opisał przypadki wypadków z udział wojska stacjonującego w mieście, a także przedstawił sylwetki głównych dowódców. Na spotkanie przybyło wielu gości m.in. seniorzy z Domu Dziennego „Senior+”, młodzież z Zespołu Szkół Licealnych w Słubicach, społeczność lokalna ciekawa omawianego tematu oraz osoby, które w przeszłości były związane z Wojskiem Polskim.
Pytaniom i dyskusjom nie było końca. Cieszymy się, że spotkania z cyklu „Historia naszego regionu” wzbudzają tak duże zainteresowanie wśród społeczności lokalnej, a jednocześnie wyrażamy podziw za ogrom wiedzy, którą Pan Roland Semik posiada.
Następne spotkanie odbędzie się w przyszłym roku, a o szczegółach będziemy informować. Tymczasem dziękujemy wszystkim za obecność i zainteresowanie, a Panu Semikowi za poświęcony czas i zaangażowanie.

Zespół BPMiG w Słubicach