Jesień wierszem malowana - Bibliotekarz Lubuski

Jesień wierszem malowana

Ptasie trele 202216 listopada 2022 r. w bibliotece słubickiej odbył się XIX Międzyprzedszkolny Konkurs Wiersza PTASIE TRELE pt. „Jesień wierszem malowana” pod patronatem burmistrza Słubic. Głównym organizatorem było Przedszkole Samorządowe nr 1 „Jarzębinka” oraz biblioteka słubicka.

W części konkursowej, w dwóch kategoriach wiekowych, zaprezentowały się przedszkolaki ze Słubic i Kunowic. W oczekiwaniu na wyniki obradującego jury, uczestnicy oraz licznie zebrana widownia obejrzeli przedstawienie do wiersza Jana Brzechwy „Entliczek pentliczek” w wykonaniu rodziców dzieci z Przedszkola „Jarzębinka”. Wspaniały występ został bardzo entuzjastycznie przyjęty przez zgromadzonych widzów! Laureatem jesiennej edycji "Ptasich Treli" i zdobywcą statuetki „Trelik 2022” został Michał Szary ze słubickiego Przedszkola Samorządowego nr 1 "Jarzębinka". Jury przyznało także sześć wyróżnień w dwóch kategoriach wiekowych. Otrzymali je: w kategorii 3 i 4 latków: Maja Nester (PS „Miś Uszatek”), Milena Przybylska (PS »Krasnal Hałabała«), Oliwier Tkaczewski (PS „Jarzębinka”), a w kategorii dzieci starszych: Michał Szary (PS „Jarzębinka”), Pola Polechajło (PS „Miś Uszatek”) oraz Hanna Pleskot (PS „Krasnal Hałabała”). Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Wszystkim serdecznie gratulujemy i do zobaczenia za rok!

Zespół BPMiG w Słubicach