Spotkanie z powieścią „Po wsze czasy” Iwony Menzel - Bibliotekarz Lubuski

Spotkanie z powieścią „Po wsze czasy” Iwony Menzel

Pięć kobiet siedzących wokół stołu. Dwie kobiety trzymają książkę. Na stole kawa, ciastka, termos, kwiatek. Na rogu stołu przyczepiony biały napis na różowym tle DKK. W tle widać duże okna oraz regały z książkami. W środowe popołudnie, 26 października 2022 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Przy kawie i ciastku Klubowiczki dyskutowały na tematy zawarte w książce Iwony Menzel pt. "Po wsze czasy". Powieść ta wywołała wiele pozytywnych, jak i negatywnych emocji u czytelniczek.

Autorka przenosi nas do okolic Białegostoku, w czasy po upadku Powstania Styczniowego. Młoda, szesnastoletnia Augusta zostaje zmuszona do małżeństwa ze starszym o trzydzieści lat, bogatym fabrykantem Justusem Simmonisem. Jest Niemką i nienawidzi miejsca, w którym musi zamieszkać i żyć. Jej życie się odmienia w momencie, gdy poznaje rannego powstańca Juliana. Pielęgnując mężczyznę, obdarza go uczuciem, którego tak bardzo pragnęła przez całe swoje małżeństwo. Jest gotowa opuścić swoje dotychczasowe życie i pójść za ukochanym na tułaczkę, jednak jej odważny i desperacki plan zostaje udaremniony.
"Po wsze czasy" to wspaniała, wielowątkowa powieść historyczna z elementami romansu. Odważna walka o niepodległość, miłość romantyczna i nieszczęśliwa oraz zwinna akcja sprawiają, że nie można się od książki oderwać.
Dziękujemy uczestnikom spotkania za przybycie i jednocześnie przypominamy, że spotkania mają charakter otwarty. Wszyscy chętni, którzy lubią czytać i rozmawiać o książkach mogą w każdej chwili dołączyć do Klubu.
Serdecznie zapraszamy na następne spotkanie, które odbędzie się 30.11.2022 r. o godzinie 15:00, a przedmiotem dyskusji będzie książka Weroniki Tomali „Cztery liście koniczyny”.

Zespół BPMiG w Słubicach