Książki w języku ukraińskim w lubuskich bibliotekach - Bibliotekarz Lubuski

Książki w języku ukraińskim w lubuskich bibliotekach

podaRUJ ksiązke mniejszeDzięki drugiej edycji projektu „Podaruj książkę ukraińskim dzieciom” na przełomie sierpnia i września niemal 260 bibliotek publicznych otrzyma pakiety książek w języku ukraińskim. Książki trafią równiez do bibliotek publicznych południowej części województwa lubuskiego: Gminnej Biblioteki Puiblicznej Gminy Żary z siedzibą w Bieniowie, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Soli, Biblioteki Kultury w Iłowej, Biblioteki Publicznej Gminy Sulechów.

Projekt od początku wspiera Lustro Biblioteki. GBP w Bieniowie wzięła udział zarówno w pierwszej, jak i drugiej edycji projektu - wówczas książki trafiły do 200 polskich bibliotek publicznych. Gratulujemy determinacji i skuteczności w pozyskiwaniu bibliotecznych zasobów!