Horrory przeczytane i nagrodzone - Bibliotekarz Lubuski

Horrory przeczytane i nagrodzone

HORROR W BIBLIOTECE 8 15 maja 2022 1536x864Aż 72 krwawe opowieści nadesłano na trzeci konkurs literacki „Horror w bibliotece”, zorganizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim z okazji Tygodnia Bibliotek 2022.

W konkursie wzięło udział 58 dziewczyn (w różnym wieku) i 14 chłopaków. Zgodnie z zasadami naszej literackiej zabawy autorzy musieli napisać ciąg dalszy przygód Martyny, młodej bibliotekarki uwięzionej w starej windzie w magazynie książek.

W nadesłanych historiach nasza bohaterka wędrowała w czasie, uciekała przed seryjnymi mordercami, walczyła ze smokiem, nieczystymi stworami i demonami przeszłości, przedzierała się przez pajęczyny, przyjaźniła się z elfami, latała na miotle z czarownicami, zmagała się z chorobą psychiczną, a przede wszystkim na różne sposoby ratowała świat. Niestety, kilka razy walkę przypłaciła życiem, a ze trzy razy... utratą nóg i rąk.

Oczywiście, ocena jury nie była zależna od tego czy bohaterka ocalała. Liczyły się: pomysł, nastrój, poczucie humoru i język! A ponieważ opowieści były naprawdę wciągające, jury w składzie: Magda Płatonow, Magda Janas i Hanna Ciepiela, przyznało aż 15 wyróżnień i 10 nagród.

Straszne wyróżnienia otrzymują:

8. Małgorzata Jukubowska
  9. Joanna Sekuła
  10. Aleks Malik

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i życzymy wakacji z dreszczykiem!

Hanna Ciepiela