Praktyki lekturowe seniorów - Bibliotekarz Lubuski

Praktyki lekturowe seniorów

logo - Na czerwonym tle biała książka, a nad nią biała kolona, z boku na białym tle czarny napis Biblioteka NarodowaZapraszamy na Otwarte Seminarium Biblioteki Narodowej, 14 czerwca 2022 roku o godz. 14:00, dr Zofia Zasacka oraz dr hab. Roman Chymkowski z Biblioteki Narodowej wygłoszą referat Praktyki lekturowe seniorów.

Wystąpienie będzie poświęcone prezentacji wyników ogólnopolskiego badania czytelnictwa Polaków w wieku powyżej 60 roku życia, zrealizowanego na jesieni 2021 roku przez Bibliotekę Narodową. Pokolenia osób starszych wyróżniają się słabszą aktywnością czytelniczą i uczestnictwem w innych społecznych obiegach książki niż osoby młodsze. W referacie ukazana zostanie specyfika praktyk i wyborów czytelniczych seniorów na tle ich sytuacji życiowej oraz realizowanych i preferowanych sposobów spędzania wolnego czasu.

Udział w Seminarium prowadzonym w trybie zdalnym wymaga wcześniejszej rejestracji. Rejestracja odbywa się jednorazowo, poprzez przesłanie na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. zgłoszenia, zawierającego imię i nazwisko oraz afiliację osoby zainteresowanej udziałem w Seminarium. Potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia jest pierwszy udostępniony Uczestnikowi link do Seminarium.

Więcej informacji: https://www.bn.org.pl/aktualnosci/4626-praktyki-lekturowe-seniorow.html

Źródło: Biblioteka Narodowa