Majowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Publicznej w Słubicach - Bibliotekarz Lubuski

Majowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Publicznej w Słubicach

Sześć siedzących kobiet - uczestniczek spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki. Na stole znajduje się książka, filiżanki i termos. W tle widać plakat stojący na sztaludze oraz regały z książkami i duże okna z widokiem na zielone drzewa. 25 maja 2022 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem przedmiotem dyskusji była książka autorki Anny Robak Reczek pt. „Odzyskanie”.

Na uczestniczkach spotkania książka wywarła ogromne wrażenie. Z chęcią wymieniały się spostrzeżeniami na temat bohaterów książki, jak i zaistniałych w niej zdarzeń. Powieść dotyczy życia Aliny Majewskiej, która zostawiła swoją ukochaną Warszawę i na Ziemiach Odzyskanych, w Lubinie rozpoczyna nowe życie. Elegancka kobieta, z dobrymi manierami musi odnaleźć się w obcym dla niej miejscu. Bohaterka bardzo tęskni za swoim prawdziwym domem, który utraciła, jednak odnaleźć się na Ziemiach Odzyskanych pomaga jej ciocia i kuzynki, które przypadkiem spotyka. Książka zawiera w sobie kilkadziesiąt lat z życia Aliny i jej rodziny. „Odzyskanie” to powieść o utracie i odzyskaniu nie tylko swojego miejsca na ziemi, ale i „samego siebie”, własnych wartości. Opowiada o walce ze słabościami, wspomnieniami, żalem za czymś, co już nie wróci i życiem, które już nigdy nie będzie takie samo.

Jak potoczą się losy Aliny i czy odnajdzie się w nowej rzeczywistości? Zachęcamy wszystkich czytelników, którzy chcą poznać dzieje bohaterki, do sięgnięcia po tę lekturę.

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 29 czerwca 2022 r., podczas którego dyskutować będziemy o książce Ninni Holmqvist „Jednostka”.

Bardzo dziękujemy za spotkanie i serdecznie zapraszamy na następne!

Zespół BPMiG w Słubicach