Atrakcje turystyczne regionu - Bibliotekarz Lubuski

Atrakcje turystyczne regionu

Pomieszczenie, przez środek widać duży prostokąt ułożony ze stołów. Po jego dwóch dłuższych bokach siedzi 7 osób. Przy ścianie stoją gabloty, w których umieszczone są eksponaty. Na ścianie widać rozłożony ekran, na którym wyświetlana jest prezentacja. W piątek 13 maja 2022 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach odbyło się spotkanie z cyklu „Historia naszego regionu” ze słubickim regionalistą Rolandem Semikiem. Tym razem przedmiotem wykładu były „Atrakcje turystyczne naszego regionu”.

Młodzież ze słubickich szkół miała okazje przekonać się, że nasze województwo skrywa wiele tajemnic i ciekawostek. Podczas prezentacji przedstawiono zarówno obiekty przyrodnicze takie jak: Park Mużakowski w Łęknicy oraz wytwory działalności człowieka tj. Zamek Piastowski w Krośnie Odrzańskim, Lubuskie Muzeum Wojskowe w Drzonowie czy Majaland w Kownatach.

Bardzo dziękujemy Panu Rolandowi Semikowi za poświęcony czas i za chęć przekazania wiedzy, którą posiada. Z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie, które odbędzie się we wrześniu.

Zespół BPMiG w Słubicach