Spotkanie z Teatrem „Planeta M” - Bibliotekarz Lubuski

Spotkanie z Teatrem „Planeta M”

Na pierwszym planie widać ponad 20 siedzących bokiem młodych ludzi i 15 osób siedzących przodem. W centralnej części zdjęcia klęcząca młoda kobieta, lekko pochylająca się nad leżącą walizką. Za jej plecami widać oświetlony ekran. W tle regały z książkami. Fotografia czarno-biała. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach w ramach XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pt. „Biblioteka – Świat w jednym miejscu” 10 maja 2022 r. zaprosiła do siebie Teatr „Planeta M”, który wystawił monodram pod tytułem „Duszy DNA”. W spektaklu wzięli udział uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Słubicach.

Spektakl dotyczył życia i postawy moralnej Ireny Sendlerowej, która podczas II wojny światowej narażała swoje życie ratując żydowskie dzieci. Czy w obecnych czasach każdego z nas byłoby stać na takie poświecenie i pomoc? Każdy z nas musi odpowiedzieć na to pytanie zgodnie z własnym sumieniem. Była to bardzo mocna, wzruszająca, zapadająca w pamięci sztuka.
Bardzo dziękujemy za ważną, życiową lekcję i mamy nadzieję, że to nie nasze ostatnie spotkanie z Teatrem!

Zespół BPMiG w Słubicach