Zagadki, tajemnice i odkrycie prawdy z „Dziewczyną z Brooklynu” Guillaume Musso - Bibliotekarz Lubuski

Zagadki, tajemnice i odkrycie prawdy z „Dziewczyną z Brooklynu” Guillaume Musso

IMG 9925W środowe popołudnie (27.04.2022 r.) odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece Publicznej w Słubicach, na którym omawiana była powieść Guillaume Musso „Dziewczyna z Brooklynu”.

Książka ta przedstawia historię Raphaela i Anny. Podczas romantycznego weekendu para zakochanych spędza miło czas. W trakcie kolacji Anna wyjawia narzeczonemu swoją tajemnicę z przeszłości. Kobieta pokazuje mu drastyczne zdjęcie przedstawiające czyn, którego się dopuściła, zszokowany mężczyzna odchodzi bez słowa i rusza przed siebie, żeby odetchnąć. Kiedy wraca, Anny już nigdzie nie było. Gdzie się podziała? Jaką tragiczną przeszłość ukrywa jego narzeczona? Fabuła książki dotyczy odszukania Anny i rozwikłania zagadki jej przeszłości.

Guillaume Musso od lat utrzymuje się na pierwszym miejscu wśród francuskich pisarzy, a jego książki trzymają w napięciu od początku do końca. W omawianej książce również pojawiło się wiele zagadek, tajemnic, na które chcieliśmy szybko poznać odpowiedzi. Ten thriller psychologiczny wywołał wiele emocji u uczestników spotkania. Przekonujemy się, że czasami osoba, którą znamy i kochamy skrywa bolesne dla wszystkich sekrety. Jest to powieść przeznaczona dla miłośników thrillerów, zagadek i tajemniczych zwrotów akcji. Warto samemu sięgnąć po tę lekturę i przekonać się, jak potoczą się losy bohaterów książki.

Następne spotkanie odbędzie się 25 maja 2022 roku a przedmiotem dyskusji będzie książka Anny Robak-Reczek „Odzyskanie”.

Bardzo dziękujemy za spotkanie i serdecznie zapraszamy na następne.

Zespół BPMiG w Słubicach