Polsko-niemiecki Konkurs Literacki - Bibliotekarz Lubuski

Polsko-niemiecki Konkurs Literacki

Gminna Biblioteka Publiczna im. Eugeniusza Paukszty w Kargowej (woj. lubuskie) i Die Gemeindebibliothek in Schulzendorf ogłaszają Polsko- Niemiecki Konkurs Literacki im. Eugeniusza Paukszty „Małe ojczyzny- pogranicze kultur i regionów”,  który adresowany jest do wszystkich twórców profesjonalnych i nieprofesjonalnych, chcących podjąć interesujące wyzwanie literackie. Celem konkursu jest pozyskanie wartościowych małych form prozatorskich, opisujących polską i niemiecką rzeczywistość. Prace zgłaszane do konkursu powinny przybliżać życie codzienne i problemy społeczne sąsiedniego kraju. Powinny przyczyniać się do poszerzania wiedzy Polaków i Niemców o sobie nawzajem, a także pomagać zrozumieć politykę, zjawiska gospodarcze, osiągnięcia nauki i kultury obu państw. Tematy prac mogą dotyczyć wszystkich aspektów relacji polsko-niemieckich, a także wspólnej polsko-niemieckiej historii, zarówno tej dawnej jak i najnowszejKonkurs adresowany jest do młodzieży i do osób dorosłych z województwa lubuskiego i z landu niemieckiego Brandenburgia. Każdy uczestnik może przysłać tylko jedną pracę. Prace literackie nigdzie niepublikowane (opowiadanie, nowela, esej) o objętości do 10 stron formatu A4 w 3 egzemplarzach oraz nagrane na nośniku CD, opatrzone godłem należy przysłać do dnia 30 sierpnia 2012r. na adres:
Gminna Biblioteka Publiczna
im. Eugeniusza Paukszty
ul. Browarna 7
66- 120 Kargowa
Z dopiskiem „Polsko-niemiecki Konkurs Literacki”
Do pobrania REGULAMIN, OŚWIADCZENIE