Pasowanie na czytelnika - Bibliotekarz Lubuski

Pasowanie na czytelnika

Pasowanie 2021 leszno górne1 grudnia 2021 roku to szczególne świeto dla uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Lesznie Górnym i ich wychowawczyni pani Anny Dudra–Światowskiej. W tym dniu bowiem pierwszoklasiści zostali uroczyście pasowani przez panie: Andżelikę Przysiężną i Małgorzatę Augustyniak na czytelnika Biblioteki Publicznej i Biblioteki Szkolnej. To ważna, szczególna i wyjątkowa chwila dla dzieci.

To czas, w którym dowiedziały się one, czym naprawdę jest podróż po i w świecie różnorodnych książek. Uczniowie otrzymali od pań wielkie podziękowania, brawa, uśmiech i wartościowe upominki. Natomiast dzieci, wychowawca i rodzice z całego serca podziękowali za niecodzienną wizytę w bibliotece, a młodzi panowie z klasy pierwszej wręczyli niezwykle piękne kwiaty obu paniom.

Małgorzata Augustyniak, Andżelika Przysiężna